Rubriky:

Ostatní

Mistrovství Evropy ve skateboardingu v Rusku (street)

12. října 2019 20:50

 

Red Bull

Skateboardista Habanec skončil pátý na mistrovství Evropy

Nižnij Novgorod (Rusko) 12. října (ČTK) - Skateboardista Maxim Habanec obsadil páté místo na mistrovství Evropy v Nižním Novgorodu. Další čeští závodníci na prvním oficiálním šampionátu kontinentu v disciplíně street skončili v semifinále nebo v kvalifikaci.

Habanec zvládl semifinálovou jízdu a postoupil do osmičlenného finále, kde nestačil na čtveřici skateboardistů. Zlato v Rusku vybojoval Francouz Vincent Milou.

"Semifinále mi vyšlo naprosto podle představ, dnes jsem, bohužel, nedokázal zopakovat první dvě jízdy, ale vše se mi podařilo zachránit v trikové sekci. Kdyby se mi povedlo získat více bodů z jízd, mohlo být umístění lepší, ale s výsledkem jsem spokojený a beru to jako největší úspěch letošního roku," uvedl v tiskové zprávě Habanec, který zůstává ve hře o účast na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce. Tam bude mít skateboarding premiéru.

Druhý nejlepší český závodník Martin Pek celkově skončil šestnáctý, reprezentační nováček Štěpán Bareš bral 25. místo, Jan Navrátil dojel dvaatřicátý a Tomáš Vintr, který neprošel kvalifikací, obsadil 39. pozici. Nejlepší ženou ME byla Nizozemka Keet Oldenbeuvingová.

Mistrovství Evropy ve skateboardingu v Rusku (street):
Muži:
1. Milou (Fr.)
2. Cruysberghs (Belg.)
3. Ojanen (Fin.)
4. Macaré (Niz.)
5. Habanec (ČR)
...16. Pek (ČR)
25. Bareš (ČR)
32. Navrátil (ČR)
39. Vintr (ČR)
Ženy:
1. Oldenbeuvingová (Niz.)
2. Bruggemanová (Belg.)
3. Zwetslootová (Niz.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.