Rubriky:

Ostatní

V záhřebské hale je před ME v krasobruslení polní nemocnice

28. listopadu 2020 19:19 - Záhřeb

Dva měsíce před plánovaným začátkem mistrovství Evropy v krasobruslení v Záhřebu se tamní hala proměnila v polní nemocnici pro pacienty s covidem-19. Chorvatsko mělo v posledních dnech rekordní přírůstky lidí nakažených koronavirem a kvůli nepříznivé epidemiologické situaci může být šampionát v ohrožení.

 

Hiro Komae, ČTK/AP

V Areně Zagreb je umístěna stovka lůžek, počet se však má zvýšit až na 270. O pacienty v hale se bude starat 18 lékařů a 55 sester.

"Budou zde nemocní s mírnějším či středně těžkým průběhem nemoci, kteří budou potřebovat péči několik dnů," řekl televizní stanici N1 koordinátor polní nemocnice Davor Vagič. V hale bude i laboratoř na provádění testů, rentgen a resuscitační oddělení. "Stav pacientů s covidem-19 se může rychle zhoršit," uvedl Vagič.

Arena Zagreb, otevřená v roce 2008, pojme na sportovní akce zhruba 16 tisíc diváků. Krasobruslařský šampionát má být další vrcholnou soutěží, kterou bude hostit, po zápasech mistrovství světa a Evropy házenkářů.

Polní nemocnice byly během pandemie koronaviru vybudovány i ve velkých sportovních halách v Sacramentu či Montrealu. České ministerstvo zdravotnictví dostalo v říjnu nabídku od společnosti PPF k využití pražské O2 areny, ale nevyužilo ji a polní nemocnice vznikla na výstavišti v Letňanech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.