Moderní pětibojaři vybojovali na ME pátá místa ve štafetách

6. července 2021 18:16 - Nižnij Novgorod

Čeští moderní pětibojaři vybojovali na mistrovství Evropy v Nižním Novgorodu dvě pátá místa ve štafetách. V pondělí se o to v konkurenci jen šesti dvojic zasloužily Anna Roubíčková s Barborou Rajnoch, v úterý je mezi devíti mužskými týmy napodobili Marek Grycz s Martinem Bilkem.

 

Filip Komorous/ČSMP

"Určitě má (výsledek mužů) vyšší hodnotu než včerejší páté místo holek, kterých bylo méně. Ale protože mají ti kluci předpoklady k vyšším umístěním, tak spokojenost dnes určitě není," uvedl v tiskové zprávě asistent reprezentačního trenéra Libor Capalini.

Mistry Evropy se stali Bělorusky Volha Silkinová a Anastasija Prokopenková a Italové Giuseppe Mattia Parisi a Roberto Micheli.

V obou závodech čeští reprezentanti ztratili nejvíc bodů v šermu. Grycz s Bilkem nicméně ovládli plavání, byli druzí v parkuru a ještě před závěrečnou kombinací běhu a střelby figurovali na medailové pozici. Jenže na střelnici se jim nedařilo a propadli se.

Pětibojaři Maleček a Bauer byli na MSJ pátí ve štafetě

"Martin poslední dobou se střelbou bojuje. Tu první zvládl dobře, pak přišlo zhoršení," konstatoval Capalini. Grycz převzal štafetu jako pátý. "Marek měl pak soupeře, kteří jsou v této disciplíně standardně silnější než on. Zkusil to v první, druhé střelbě, ale nezůstal s nimi v kontaktu. Bronz se natolik vzdálil, že vzhledem k individuální soutěži nemělo už smysl běžet úplně naplno," uvedl Capalini.

Ženské duo už po šermu zcela vypadlo z boje o medaile. "Bohužel právě závod pro holky de facto skončil. Nechytly začátek a nechytly se pak ani v průběhu," konstatoval Capalini. Před během byly Češky páté. "Tam už šlo spíš o to, aby si osahaly střelnici a trať. A aby si potvrdily dobrý pocit z toho, že jsou dobře připravené pro individuální závod," řekl Capalini.

Kvůli nízkému počtu závodníků, který zapříčinily předolympijská příprava, termínová kolize s juniorskými vrcholnými závody i koronavirová opatření, se neuskuteční kvalifikace individuálních závodů. Ve finále v sobotu a v neděli budou Českou republiku reprezentovat Rajnoch, Roubíčková, Grycz, Ondřej Polívka, David Kindl a Ondřej Svěchota.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.