Parkurový tým vybojoval ve finále Poháru národů druhé místo a postup

25. července 2021 20:03 - Varšava

Český parkurový tým obsadil ve finále Poháru národů Evropské jezdecké federace ve Varšavě druhé místo a vybojoval postup do první divize v příštím roce. Při neúčasti olympioniků startovali v soutěži Vladimír Tretera s Gangsterem van het Noddevelt, Filip Doležal s valachem Coup De Coeur GP Madame Z, Alena Machová s Chacco Belly a Jan Štětina s Gylordem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Máme neskutečnou radost. Hlavně mám radost, že nám dorostli další koně a máme další tým. Budeme mít z čeho vybírat pro další akce, které nás čekají," uvedla v rozhovoru pro EquiTV.cz vedoucí ekipy Markéta Šveňková, kterou nyní čeká cesta s olympijským družstvem do Tokia.

Čeští parkuroví jezdci skončili po rozeskakování na druhém místě za Italy, kteří už měli účast v první divizi Poháru národů jistou. Třetí místo obsadili Rakušané.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.