Pan Neporazitelný si užil Velikonoce a nedal konkurenci šanci. Ve finále ale ztratil set

17. dubna 2017 12:17 - Praha

Osmnáct titulů mistra republiky nezískal jen tak náhodou. Když teď ovládl squashista Jan Koukal pražský turnaj, leckdo to bral jako normání věc. Ve finále porazil v repríze MČR Jakuba Solnického. V současně hraném ženském turnaji PSA stejně suverénně vyhrála nejvýše nasazená Amina Yousry z Egypta, 61.hráčka světového žebříčku.

 

squashpage.net

Koukal šel do turnaje jako obrovský favorit, ale dobře věděl, že při každém startu se na něj konkurence chystá. Tady byl hodně naladěný Jakub Solnický, který v semifinále přešel přes silného Martina Švece.

Ve finále toužil vzít Koukalovi aspoň set. V utkání o republikový titul totiž prohrál 0:3. A zápas byl nakonec docela vyrovnaný, Solnický však o něco více chyboval. Ve třetí sadě ale zabral a splnil si cíl ziskem setu. Zbytek utkání už ale jasně zvládl Koukal.a potvrdil na Arkádách dobrou formu v roce 2017.

V ženském finále PSA turnaje Puma Czech International Championship 2017 s dotací 5000 amerických dolarů vyhrála Amina Yousry z Egypta. Češkám se příliš nedařilo. Eva Feřteková dokázala jako jediná postoupit do 2..kola, kde i její cesta skončila. Čerstvá republiková šampiónka nedostala šanci od pozdějši finalistky Tinne Gilisové z Belgie, Tereza Svobodová skončila na raketě Egypťanky Farah Momenové. Největši nadějí českého squashe byla druhá.nasazená Anna Serme. Hned v prvním kole ji však vyřadila zkušená Lisa Aitkenová ze Skotska.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.