Protiproudu, řasám a únavě navzdory. Jachtař Koláček dojel životní závod čtvrtý mezi nováčky

23. června 2017 18:24 - Dieppe

Jachtař Milan Koláček skončil jednadvacátý při své premiéře v závodu La Solitaire Urgo Le Figaro. První Čech, který změřil síly v jednom z nejnáročnějších klání sólo jachtařů, dojel čtvrtý mezi nováčky.

Milan Koláček

Závod odstartoval v neděli 4. června a každá ze čtyř etap měřila kolem 500 mil. Do cíle poslední doplul Koláček, který měl mimo jiné díky crowdfundingové kampani novou sadu plachet, v pátek ráno. V závěrečném dílu strávil téměř čtyři dny a noci na moři a ujel více než 500 mil ve vodách západní Bretaně a kanálu La Manche.

"Je to bezpochyby nejtěžší závod mé kariéry," řekl Koláček před startem. "Velmi intenzivní čtyři etapy navazují jedna na druhou a mezi nimi jsou jen dva tři dny odpočinku. Do cíle připlouváme na hranici úplného vyčerpání," dodal jachtař.

Třeba po druhé etapě dojel k molu v Concarneau zcela vyčerpaný a deprimovaný. „První tři dny a noci byly super až po Chaussée de Sein, kde byl strašně silný proud. Nedal jsem si pozor a nechal jsem se snést. Půl míle jsem pak doháněl skoro hodinu a ztratil několik míst. Byl jsem tak vyčerpaný, že jsem si musel jít lehnout, a do toho se mi nabalil paket řas na kýl. To mě výrazně zpomalilo," vylíčil kritický okamžik závodu.

Vítězem závodu, který se jel na lodích typu Beneteau Figaro 2, se stal Francouz Nicolas Lunven před krajany Adrienem Hardym a Charliem Dalinem.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.