Rubriky:

Ostatní

O slavného Čecha je rvačka. Na noc ho reprezentantky nechávají raději na chodbě

14. července 2017 20:39 - Praha

Nebýt Petra Čecha, české lakrosové reprezentantky by probíhající světový šampionát sledovaly pouze online. Právě gólman Arsenalu totiž zachytil informaci o úspěšných Češkách, kterým však v cestě za snem brání nedostatek financí. „Přišlo by mi to strašně líto. Zavolal jsem svým spolupracovníkům ze Sport Investu a začali jsme hledat způsob, jak jim pomoct," řekl Čech. A povedlo se. Češky hrají na šampionátu a "svého" Petra Čecha mají stále u sebe.

Sport.cz

„Jsem strašně rád, že jsem jim mohl pomoct a že se nakonec povedlo najít prostředky na cestu. Holky si to stoprocentně zaslouží," nechal se slyšet zkušený český gólman.

Na konci května se s kompletním českým týmem potkal osobně a vyzkoušel si náročný trénink. „Já už lakros trochu znal z televize. Koukal jsem na něj při turné v USA. Ale osobně jsem si ho vyzkoušel poprvé a hlavně jsem si nechtěl udělat ostudu," smál se po hodinové dřině český reprezentační rekordman.

V současné době je pětatřicetiletý gólman s Arsenalem na zápasovém výjezdu v Austrálii, v Anglii se již mezitím naplno rozhořely boje o světový lakrosový trůn. A Česky mezi 25 nejlepšími světovými týmy nechybí. Po vítězné premiéře s Čínou (30:1) podlehly ve druhém zápase Izraeli (8:16), v následujících dnech budou v rámci základní skupiny bojovat ještě s Nizozemskem a Belgií. A Petr Čech je u toho.

Na tréninku, v restauraci i na zápasech - pořád je s týmem

Tým lakrosových reprezentantek si totiž svého dobrodince a patrona přivezl do Anglie s sebou. Petr Čech v životní velikosti vyřezaný z kartonu doprovází tým na tréninky, do hotelové restaurace a své místo má na lavičce také během samotných zápasů.

„Ten nápad se zrodil hned, jak se nám Petr ozval s nabídkou pomoci. Při tréninku, který s námi absolvoval, jsme ho vyfotili a za několik dnů už byl s námi nepřetržitě. Holky se o něj pečlivě starají," hlásí manažerka týmu Dagmar Merrellová. „Na noc zůstává na chodbě, aby se o něj nestrhl souboj," usmívá se.

Brankářská jednička londýnského Arsenalu je i na dálku velkým fanouškem. „Výsledky sleduji na internetu a držím palce. Druhý zápas s Izraelem nedopadl podle představ, ale turnaj se pořád teprve rozjíždí. Věřím, že si holky přivezou domů krásné zážitky a velký sportovní úspěch."

Gólman fandí i z Austrálie

Svoji přítomnost na samotném turnaji jen vítá. „Když mi přišla od holek týmová fotka s mojí figurínou, až jsem se leknul. Opravdu to vypadá reálně. V každém případě jsem rád, že tam alespoň v této formě mohu být. Pokud bychom trénovali v Londýně, stoprocentně bych se přijel podívat osobně. Takhle jsem holt největším online fanouškem," uzavírá se smíchem Petr Čech.

rjm, Sport.cz