Rubriky:

Ostatní

Tragédie ve vzpírání. Medailista z OH ve 35 letech po kolapsu zemřel

20. srpna 2017 15:57 - Sofia

V 35 letech zemřel bývalý bulharský vzpěrač Veličko Čolakov, který v nejtěžší kategorii získal medaile na olympijských hrách a mistrovství světa i Evropy. Evropský šampión z roku 2004 dnes zkolaboval a nepomohl mu ani rychlý příjezd záchranky. Příčinou smrti podle bulharských médií byla zřejmě embolie. Čolakov v minulosti trpěl srdečními problémy.

 

Profimedia.cz

V roce 2008 dostal čtyřletý distanc za doping. Poté měl startovat na olympijských hrách v Londýně, ale kvůli zdravotním potížím z jeho účasti sešlo.

První velkou medaili získal Čolakov v roce 2003 na mistrovství světa ve Vancouveru, kde skončil ve váze nad 105 kg druhý. Rok nato na olympiádě v Aténách vybojoval bronz. Ve stejném roce se stal v Kyjevě mistrem Evropy, o dva roky později získal na kontinentálním šampionátu stříbro.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.