Rubriky:

Poker

Eugene Katchalov - rozhovor II. část

30. prosince 2012 14:50

Americký profesionál reprezentující Ukrajinu, Eugene Katchalov, má za sebou údajně téměř nejhorší rok své pokerové kariéry. Přitom se na letošní World Series of Poker v Las Vegas umístil pětkrát na penězích a mimo další ITM v live a online sériích získal náramek v jednom z turnajů WCOOP. Eugene má svůj domov v New Yorku. Narodil se ovšem v Kyjevě. Dříve se živil obchodováním na burze, což považuje za jistou formu inteligentního hazardu. V současnosti cestuje, udržuje se ve skvělé kondici a šíří pozitivní povědomí o pokeru.

 

PartyPoker.com

Vím, že jsi v tomto roce hodně cestoval, hlavně do Asie. Kam jsi zamířil?
Rozhodli jsme se po letošním World Series of Poker v srpnu procestovat tři země. Cestoval jsem s ElkYm a Linconem Rodriguesem, naším trenérem. Na týden jsme odjeli do Thajska, pak na týden do Jižní Korey a poté na stejně dlouhou dobu do Japonska. A zrovna před třemi týdny jsme se opět vrátili z Asie. Jeli jsme tam na další dva týdny – týden v Thajsku, pak v Hong Kongu na pár dní, poté do Macau na ACOP – Asian Championship of Poker, a poté zpět do Hong Kongu a následně do Paříže. Hong Kong je další z mých oblíbených měst. Co se mi na tomto městě líbí nejvíce, je mix města a přírody. Je to opravdu skvělé. Hong Kong je jednou z největších světových metropolí a 30 minut jízdy autem z města se dostaneš do přírody, do hor a úžasné turistické oblasti. Byl jsem nadšen z výpravy do těchto míst, kde jsme podnikli pěší túru, a nemohu se dočkat, až to si to zopakuji.

S ElkYm jste letos realizovali několik side betů v souvislosti WCOOP. Byly o to zajímavější, že zde nehrály žádnou roli peníze. Řekni mi k tomu více, a jak vůbec sázky dopadly?
Ano, nešlo peníze. Neradi se vzájemně sázíme o peníze. Jednak to dělá každý, takže to není příliš zajímavé, a hlavně se prostě nechci s přáteli sázet o peníze. Nechci jim ublížit nebo mít smíšené pocity, takže místo toho jsme si řekli, proč se nevsadit o něco, co sice nechceme udělat, ale nakonec to pro nás bude zdravé & dobré. Tak jsme došli k těmto side betům: V jedné sázce poražený musel udělat 1.000 kliků během 12 hodin; v další šlo o jízdu na kole z Cannes do San Remo a ve třetí sázce se poražený musel naučit jazyk výherce. Zvítězil jsem ve dvou z těchto tří sázek. Prohrál jsem sázku o tisíc kliků. Vyhrál jsem sázku o jízdu na kole, ale rozhodl jsem se jet těch 120 km s ElkYm. Byla to velká zábava a chceme to příští rok zopakovat. A jazykovou sázku jsem také vyhrál. ElkY se musí naučit rusky tak, aby byl schopen na PCA – Poker Caribbean Adventure - v roce 2013 poskytnout v tomto jazyce rozhovor. Učí se. Byli jsme na několik dní na Ukrajině a absolvoval tam dvě lekce. Také má nějaký software, se kterým konverzuje. Jeho výslovnost je poměrně dobrá. Jsem z toho nadšený.

Cesta z Francie do San Rema na kole byla tedy součástí těchto side betů a já jsem si všimla, že ses na Twitteru zmínil o plánu na příští sezónu, kdy hodláte stejnou trasu běžet v úsecích maratonu, je to tak?
Chtěli jsme běžet maratony, ale nakonec jsme přišli s ještě lepšími nápady. Ještě jsme je nezveřejnili, ale bude to opravdu velké. Zatím ti k tomu nemohu říci více, ale určitě ti dám vědět, hned jak budu moci. Bude to legrace.

Vypadáš docela fit, jak často cvičíš?
Cvičím každý den asi hodinu a půl – intenzivní cvičení. Zbožňuji to. Náš trenér Lincon nám naordinoval speciální dietu. Připravujeme se na focení, které proběhne v lednu. Musíme se dostat do nejlepší životní kondice.

Jak moc bys řekl, že jsi změnil svůj životní styl od počátku roku?
Byla to poměrně velká změna. Jak jsem řekl, cvičit každý den je pro mě novinka. Líbí se mi, jakou změnou prochází mé tělo. Cítím se fit. Cítím se dobře nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. To je velmi důležité. Jsem častěji v dobré náladě. Na konci léta jsem se podrobil testům na jedné klinice a musím říci, že jsem na tom zdravotně dobře, a to hlavně díky cvičení.

Jaké máš plány po Prague Poker Festivalu? Kde letos strávíš vánoce a jak?
Vracím se zpět do New Yorku. Vánoce budu trávit se svou rodinou. Nejsme příliš vysazení na tradice. Myslím si, že je to spíše taková výmluva pro všechny, abychom se sešli, společně povečeřeli a strávili spolu nějaký čas. Těším se na to. Budu zpátky na deset dní, ale ne na Nový rok. Rád se vracím domů také proto, že mám tříletou sestru. Jmenuje se Claire. Patří mezi mé nejbližší a trávím s ní tolik času, kolik jen mohu.


Časová osa: Poker

Filtr článků - Poker