S. Williamsová - Mariaová 6:0, 6:2

Uragán americké hvězdy, Serena začala Australian Open parádně. Ruská hvězdička končí s debaklem

15. ledna 2019 03:30 - Praha
(Aktualizováno: 15. ledna 2019 12:22)

Tomu se říká úvod šampionky! Serena Williamsová vstoupila do Australian Open v parádním stylu, když v prvním kole smetla za pouhých 50 minut hry zkušenou Němku Tatjanu Mariaovou 6:0, 6:2. S debaklem naopak opouští Melbourne desátá hráčka světa Darja Kasatkinová, která vyhořela s Timeou Bacsinszkou 3:6, 0:6. Klidný postup slaví Alexander Zverev, který ve třech setech přehrál Slovince Aljaže Bedeneho.

Video již není dostupné

sntv

Cestu za svým snem, kterým je 24. grandslamový titul, začala Serena Williamsová více než přesvědčivě. Pokud se totiž tenisový fanoušek dostal na zápas královny tenisových kurtů s dvacetiminutovým zpožděním, o úvodní set přišel.

Američanka v něm smetla svou soupeřku Tatjanu Mariaovou jasně 6:0. Ostřílená jednatřicetiletá tenistka uhrála v celé sadě pouhých pět míčů!

Školení v podání sedmatřicetileté legendy pokračovalo i ve druhém setu. Williamsová přišla o první game až za stavu 0:3, tedy po osmi vyhraných hrách v řadě. Utkání i přes drobnou minipřekážku dovedla za pouhých 50 minut k pohodlné výhře 6:0, 6:2.

"Ráda skáču rovnýma nohama do hluboké vody a plavu. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Dnes to byl dobrý zápas," řekla sedmatřicetiletá Williamsová po utkání, které trvalo jen 49 minut. "Je hezké být zpět. Prožila jsem tady překrásné chvíle."

Postupuje Keysová i Mertensová

Roli favoritky potvrdila kromě Karolíny Plíškové i Madison Keysová, která si poradila se 112. hráčkou světa, domácí Destanee Aiavaovou dvakrát 6:2.

Více se na postup nadřela světová čtrnáctka Elise Mertensová, která zdolala bojovnou Slovenku Annu Schmiedlovou 6:2, 7:5.

Pohodové první kolo mají naopak za sebou světová dvanáctka Anastasia Sevastovová, která si poradila s Němkou Barthelovou a Eugenie Bouchardová po výhře nad Číňankou Pengovou 6:2, 6:1.

Úspěšný vstup do turnaje má za sebou i dvojnásobná grandslamová vítězka Garbiňe Muguruzaová, která si poradila s nebezpečnou Číňankou Zhengovou s přehledem 6:2, 6:3.

Kasatkinová s debaklem

Nečekanou porážku utrpěla desátá hráčka světa a jeden z největších talentů světového tenisu Daria Kasatkinová. Jednadvacetiletá tenistka nestačila na ostřílenou Švýcarku Timeu Bacsinszkou a prohrála drtivě 3:6, 0:6.

Devětadvacetileté hráčce sice patří díky zranění v žebříčku až 145. příčka, v roce 2016 však byla světovou devítkou.

Medveděv na úvod školil Jihoafričana, slavi i Alexander Zverev

Za jednoho z možných černých koní Australian Open je považován ruský tenista Daniil Medveděv. Dvaadvacetiletý rodák z Moskvy si v prvním kole v pohodovém tempu poradil s Jihoafričanem Llyodem Harrisem, kterého smetl za 109 minut 6:1, 6:2, 6:1. Ruský tenista nepřišel během zápasu ani jednou o servis, svému soupeři ho naopak vzal sedmkrát.

Zápas čtyř tiebreaků se odehrál tak trochu tradičně mezi Chorvatem Ivem Karlovičem a Polákem Hubertem Hurkaczem. V nich byl nakonec úspěšnější 211 centimetrů vysoký Karlovič, který vyhrál 3:1 na sety.

Na hraně vyřazení se ocitl devátý hráč světa Kei Nišikori v souboji s dalším polským tenistou Kamilem Majchrzakem. Favorit prohrával se 176. hráčem světa již 0:2 na sety, utkání však nakonec i díky skreči třiadvacetiletého soupeře v pátém setu vyhrál a postoupil do druhého kola.

Ze stejného stavu otáčel zápas i 23. hráč světa Carreňo-Busta s neznámým Italem Lucou Vannim, španělský favorit utkání vyhrál až po téměř čtyřech hodinách boje v pátém setu 6:4.

Devět gamů dovolil Slovinci Bedenemu Alexander Zverev. Svěřenec Ivana Lendla a světová čtyřka vyhrál s přehledem 6:4, 6:1, 6:4.