Rubriky:

Tenis

Hlavně se nenechat semlít, přeje si Strýcová. Plíšková je v klidu

16. dubna 2016 08:01 - Lucern

Skoro míček po míčku si Barbora Strýcová vybavuje svůj fedcupový debut ve dvouhře, kdy coby šestnáctiletá naděje vyprovodila v Přerově Kanaďanku Drakeovou. Dnes jako čerstvá třicátnice vyběhne v Lucernu proti Švýcarce Bacsinszké, aby rozehrála bitvu o postup do finále.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Češky v semifinále nastupují bez tradičních hvězd Kvitové a Šafářové, ale vzhledem k absenci světové desítky Bencicové v domácím týmu, jsou mírnými favoritkami.

„Uvidíme, jak se Bacsinszká popere s pozicí jedničky. Bude pod tlakem. Ví, že musí vyhrát a přitom Báru zatím neporazila," říká kapitán Petr Pála, který se svým týmem útočí na fedcupový hattrick. Od roku 2011 vyhrály Češky pod jeho vedením stříbrný pohár čtyřikrát...

Strýcová proti současné sedmnáctce žebříčku WTA nastoupila třikrát a ještě neztratila ani set. „První dva zápasy jsem s ní ale hrála 2008 a 2010, takže to se nepočítá. Poslední sice na US Open loni, ale tentokrát to bude úplně jiné. Hraje doma, má diváky na své straně," přemítala Strýcová, která fedcupovou dvouhru naposled vyhrála v roce 2007 a pak následovaly tři porážky (2x v Belgii 2011, 1x ve Španělsku 2014).

„V deblech byl naposledy (ve finále s Ruskem a v 1. kole v Rumunsku - pozn.) ohromný tlak, což je i teď, ale já se budu snažit si to nepřipouštět. Nechci, aby mě to semlelo," prohlásila česká fedcupová dvojka.

„Čekám fyzicky náročný zápas, budou se hrát kraťasy, čopy, loby, bude se chodit na síť. Hlavně ale chci, aby Bára hrála svůj tenis," řekl Pála.

Ve druhém dnešním souboji je favoritkou Karolína Plíšková, která Češkám prosekala cestu za postupem v rumunské Kluži. Její soupeřka Golubicová ji zatím moc neznepokojuje. „Nevím o ní nic. Kapitán ji ale pozoroval víc, říkal mi, že má jednoruč bekhend," vyprávěla flegmaticky Plíšková. „Když se mi nepovede jeden set, tak mám ještě dva na to, abych to otočila."

Pomoci by mohl i středně rychlý povrch připravovaný tak, aby vyhovoval Bencicové. Ta ovšem chybí. „Mohli to udělat mnohem pomalejší, hlavně kvůli mně... I v deblu by povrch mohl být pro nás výhodný," tvrdila Plíšková.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..