Rubriky:

Tenis

Hrála jsem super, ale nedělala bych z toho bombu, usmívala se Strýcová

16. dubna 2016 15:51 - Lucern

V pátek po losu vzpomínala Barbora Strýcová na svůj fedcupový debut proti Kanaďance Drakeové, které jako šestnáctiletá přenechala jediný game. „Takový výsledek se určitě čekat nedá. Hlavně budu ráda, když mě ten tlak nesemele," tvrdila třicetiletá tenistka o souboji se Švýcarkou Timeou Bacsinszkou. Jenže hotovo bylo za 65 minut a po setech 6:0, 6:2 pro Strýcovou se šla domácí jednička vyplakat do šatny. České tenistky mají v Lucernu našlápnuto do dalšího finále.

 

Urs Flueeler, ČTK/AP

V součtu s US Open (7:5, 6:0) jste nad Bacsinszkou vyhrála 17 gamů v řadě, což je naprosto unikátní. Čím to podle vás bylo?

Já nepřemýšlela, jak jsme spolu hrály v New Yorku. Je to Fed Cup, jiné prostředí, šla jsem do toho, že to bude dlouhý zápas a bude se hrát o každý balon, což se nakonec nestalo...

Výsledkově se ten duel podobal spíš vaší fedcupové premiéře...

Teď mám víc zkušeností než v 16 letech, vnímám to jinak. Snažila jsem se tam nechat úplně všechno. Celkově jsem hrála dobře, podání mi fungovalo, hrála jsem pestře, servis, síť, čopy, cítila jsem se fajn. Do zápasu jsem šla zdravě nervozní.

Nervy nakonec semlely Bacsinszkou, která se po zápase za svůj výkony styděla a všem se omlouvala.

Na nás obě byl hrozně velký tlak, ale na ni ještě větší. Přemýšlela jsem o tom, že to pro ni bude těžký. Pro nás to bylo doma taky těžký. Bylo dobré chytnout začátek. Ona už netlačila z bekhendu jako vždycky a pak bylo důležité, že jsem vyhrála game za stavu 4:2 a 0:30. Tam jsem to zvládla doservírovat.

Proč je podle vás tak těžké pro Švýcarku nastupovat proti vám?

Vždycky si to v hlavě nastavím, že to bude dlouhý a těžký zápas. Ona na mě ještě nevymyslela taktiku, asi jsem nepříjemná v tom, že ji donutím, aby hrála hodně forhend, musí hrát pestře, ne tu svoji hru, a to jí vadí.

Někteří švýcarští novináři tvrdí, že díky vaší výhře je už v podstatě rozhodnuto.

Určitě to pomůže, že vedeme 1:0. Kája může hrát v klidu. Zahrála jsem skvělý zápas, ale nedělala bych z toho bombu, zítra je nový den a já se na to musím zase připravit.

Marek Burkert (Lucern), Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..