Rubriky:

Tenis

Živě

Navrátil: Veselý předvedl noc a den, Rosol hrál skvěle. K úspěchu potřebujeme Berdycha

18. července 2016 14:58 - Třinec

Ukázalo se to zase. Proti silnému soupeři, jako je Francie, potřebují čeští tenisté pomoc Tomáše Berdycha. I když se Lukáš Rosol v třineckém daviscupovém čtvrtfinále překonával proti Jo-Wilfriedu Tsongovi, i když český pár statečně vzdoroval momentálně nejlepšímu světovému deblu.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Lukáš odehrál vynikající Davis Cup, stejně jako posledně v Německu. Jirka Veselý předvedl noc a den a Radek Štěpánek je nenahraditelný v tom, jak pomáhá těm mladším, a k tomu je to pořád nejlepší hráč deblu u nás. Když ale chceme uspět, tak potřebujeme, aby se vrátil Berdych," nevidí v nejbližší době jinou možnost kapitán Jaroslav Navrátil.

„Je to hráč první desítky, a když máte takového za sebou, můžete hrát víc uvolněně. Když budeme hrát v tom složení jako v Třinci, tak se můžeme zachraňovat, skončit v baráži... A čekat než se Jirka a Adam Pavlásek zlepší natolik, že to potáhnou spolu."

Berdychovi ale bude letos už 31 let, je otázkou, jak dlouho ještě vydrží na vrcholu. Rok, dva? „Stoprocentně věřím, že to ještě nějakou dobu zvládne. Teď dokázal, že má na to, aby zase odehrál semifinále na grandslamu. Pracuje dobře, nevím, jestli bude řešit otázku kouče, ale to si musí vyhodnotit on sám, je za svůj tým zodpovědný."

Davis Cup doplácí na odebrané body

Co ale Navrátila jako kapitána trápí, je nejistota ohledně Berdychových startů. Bude hrát, nebude?

„Sám se musí rozhodnout, jestli chce nastoupit. To by se mělo vědět dopředu. S Radkem vyhráli Davis Cup dvakrát a každý může ztratit motivaci. Nejpodstatnější ale je, že Davis Cup ztrácí na zajímavosti tím, že sebrali klukům body do žebříčku. Na co je teď táhnout? Že budou hrát tři dny, budou zbití a pak pojedou hrát další týden turnaj?" ptal se Navrátil.

Pro nejlepší světové hráče je Davis Cup zpravidla nejzajímavější, dokud ho nevyhrají. Od chvíle, kdy Švýcaři získali trofej v roce 2014, nastoupili za ně Federer s Wawrinkou už jen v loňské baráži s Nizozemskem.

Silná francouzská generace naopak na svůj daviscupový úspěch čeká. Tsonga, Gasquet nebo Monfils mají letos jedinečnou šanci. Klíčem bude semifinále v Chorvatsku, finále proti Britům, či Argentincům by Francie hrála doma.

Češi zatím budou doufat, že jim Berdych pomůže odvrátit baráž v zápase prvního kola 2017.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Vyhrají Francouzi v letošním roce Davisův pohár?

Zrušit


French Open 2019

Od neděle 26. května do neděle 9. června 2019 se v tenisovém areálu Roland-Gaross v Paříži koná 118. ročník druhého grandslamového turnaje sezóny French Open. Z loňska titul obhajují Rafael Nadal a Simona Halepová. Sledujte online přenosy i kompletní program turnaje.

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..