Rubriky:

Tenis

Káje to vyjde příště, věří fedcupový kapitán Pála

11. září 2016 16:02 - Praha

Za krásný zápas označil fedcupový kapitán Petr Pála finále US Open, v kterém Karolína Plíšková ve svém prvním duelu o grandslamový titul prohrála po boji s Němkou Angelique Kerberovou. "Teď to nevyšlo, ale věřím, že to Káje vyjde příště," míní Pála, že Plíšková jednou grandslamový titul získá.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Plíšková v sobotním finále prohrála s novou světovou jedničkou Kerberovou po dvou hodinách a sedmi minutách 3:6, 6:4 a 4:6. "Byl to krásný zápas se smutným koncem, nebo ne se smutným, ale ne se šťastným koncem," řekl Pála ČTK. "I přes prohru je to velký úspěch Káji a hrála opravdu moc dobře," doplnil.

V utkání Plíšková ztratila podání hned v první hře. "Říkal jsem, že to na začátku nevadí, že to je běžný, ale myslel, že ji brejkne zpět ještě v prvním setu. To se jí povedlo až ve druhém, v kterém hrála odvážně a výborně," řekl Pála.

Ocenil, jak Plíšková útočila a nebála se chodit pro míče na síť. Češka svými voleji získala 28 míčů z 38 náběhů. "To je velký procento. V tomto směru urazila velkou cestu. Předloni by to ještě nedokázala," porovnával Pála. "A taky na ní bylo vidět, jak se hecla a povzbudila, to nebývalo. Fakt to byl dobrý výkon," chválil.

Na začátku třetího setu vedla Plíšková po zisku podání Kerberové už 3:1 a i Pála začal nabývat dojmu, že by mohla získat vítěznou trofej. Němka se ale zvedla. "Kerberová mě překvapila, protože jsem si myslel, že už to dobře dopadne. Ale Kerberová má neskutečný rok a ukázala, že teď hraje asi nejlépe ze všech," řekl Pála.

Plíšková před cestou do New Yorku ani jednou na grandslamu nepřešla přes třetí kolo. "Takže jsem byl nejdřív rád, že to překonala, ale nečekal jsem, že bude hned ve finále," uvedl Pála.

Zdůraznil, že hráčce pomohl titul v Cincinnati, kde porazila skvělé soupeřky. "A dokázala si to přenést na US Open, získala skalpy Williamsek (Sereny a Venus Williamsových) a odehrála super zápas s Kerberovou," řekl Pála.

Věří, že Plíšková bude nyní nebezpečná na každém grandslamovém turnaji. "Nebo by měla. Má stoprocentně na to, aby chodila do závěrečných kol," přikývl s tím, že Plíšková sama ví, že na to má. "A to je důležité, ta lepší varianta," řekl Pála.

Forma Plíškové je příslibem i pro finále Fed Cupu. To se hraje 12. a 13. listopadu a Plíšková by měla být ve Francii českou jedničkou. "Budeme favority, ale být favoritem není nevýhoda. Síla týmu je velká a teď to jenom správně zvládnout, proměnit na kurtu. Hlavně ať jsou holky zdravotně v pořádku," přál si kapitán.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..