Rubriky:

Tenis

Strašný los, zděsil se kapitán. Tenisty čeká v prvním kole Davisova poháru duel v Austrálii

22. září 2016 14:45 - Londýn

Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce utkají s Austrálií. Zápas se bude 3. až 5. února hrát na soupeřově půdě. Rozhodlo o tom dnešní losování v rámci zasedání Mezinárodní tenisové federace (ITF) v Londýně.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to strašný los. Nejhorší možný soupeř, který byl v osudí. Mají nesmírně kvalitní hráče a k tomu se jedná o nejkomplikovanější logistiku, jakou si můžeme představit. Pro všechny hráče to bude nesmírně náročné," řekl ČTK kapitán Jaroslav Navrátil.

Austrálie je druhou nejúspěšnější daviscupovou zemí, ale poslední titul získala v roce 2003. Kapitán Lleyton Hewitt může do sestavy zařadit patnáctého hráče ATP Nicka Kyrgiose a 21. Bernarda Tomice, do čtyřhry nastupuje Samuel Groth.

Tenisté se s Australany naposledy střetli předloni rovněž v prvním kole a v Ostravě bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka prohráli 2:3. Celkově mají Češi s Austrálií bilanci 1:7. Jedinou výhru nad osmadvacetinásobnými vítězi soutěže zajistili Jan Kodeš a Jiří Hřebec v roce 1975 v Praze na Štvanici.

Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila letos porazili v prvním kole v Hannoveru Německo 3:2 a následně ve čtvrtfinále už bez dlouholeté jedničky Berdycha prohráli v Třinci 1:3 s Francií. Austrálie prohrála v prvním kole v USA a v baráži si doma na trávě poradila se Slováky.

Postupující tým se v dubnovém čtvrtfinále utká s vítězem zápasu USA - Švýcarsko, poraženého čeká baráž o udržení.

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru 2017 - 1. kolo (3.-5. února):
Argentina - Itálie
Německo - Belgie,
Austrálie - Česko
USA - Švýcarsko
Japonsko - Francie
Kanada - Velká Británie
Srbsko - Rusko
Chorvatsko - Španělsko.
Další termíny:
čtvrtfinále: 7.-9. dubna,
semifinále: 15.-17. září,
finále: 24.-26. listopadu.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..