Rubriky:

Tenis

Bouřlivák Kyrgios naštval diváky! Servíroval jako moje přítelkyně, smál se soupeř

12. října 2016 15:17 - Šanghaj

Ještě o víkendu byl oslavován poté, co v Tokiu vybojoval třetí a dosud nejcennější titul v kariéře. Jenže jen tři dny nato ukázal, proč patří na okruhu ATP mezi nejproblémovější tenisty. Bouřlivák Nick Kyrgios podlehl v druhém kole turnaje v Šanghaji Němci Mischovi Zverevovi 3:6, 1:6. Vyřazení jednadvacetiletého Australana s aktuálně 110. hráčem žebříčku bylo pro fanoušky překvapením, ještě více však všechny zaskočil způsob porážky, který byl místy šokující. Kyrgios totiž některé výměny doslova "odchodil" a z kurtu se pakoval za pouhých 48 minut.

Kyrgios, jenž je pověstný svými výbuchy vzteku na kurtu, "bojkot" zápasu vůbec neskrýval. Na Zvereva například poslal slabé první podání o rychlosti 108 km/h a naopak druhý servis napálil téměř dvakrát rychleji (210 km/h).

Talentovaný Australan také po slabém podání ani nečekal na soupeřův return a vydal se směrem k lavičce. Na tu při výměně stran neusedal a rovnou šel na druhou stranu, kde čekal na zahájení hry.

Umpirový rozhodčí Ali Nili Kyrgiose za jeho chování napomínal slovy: "Tohle je profesionální turnaj, tak se chovej jako profesionál." Ke konci zápasu čelil Australan zlobě diváků, kteří na něj bučeli a křičeli. "Měj respekt k tenisu," zaječel na něj muž z publika, jemuž se od tenisty dostalo odpovědi: "Chceš si to sem jít zkusit?"

Ani po zápase Kyrgios, jenž je s Bernardem Tomicem jedním ze "zlobivých dětí" australského tenisu, nic neubral ze své buřičské nálady. Zlostně reagoval na dotaz novináře, zda nedluží divákům lepší výkon. "Pokud se jim to nelíbí, tak se na to nemusejí dívat. Ať prostě odejdou. Nic jim nedlužím," řekl. Podávat prý nemohl proto, že ho bolela ruka.

Jeho středeční přemožitel Zverev žertoval, že Kyrgiosova podání mu někdy připomínala servisy jeho přítelkyně. Kritizovat však Australana za malou snahu nechtěl. "Choval by se tak Federer? Asi ne. Ale Kyrgios má prostě kreativní mysl... Je patnáctý, šestnáctý na světě, takže asi něco dělá správně," řekl starší bratr talentovaného Alexandra Zvereva.

Kyrgios se za extempore později omluvil na svém twitterovém účtu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..