Raonic - Thiem 7:6, 6:3Djokoviče doprovodil do semifinále Turnaje mistrů Raonic

Londýn

Kanadský tenista Milos Raonic porazil v přímém souboji o semifinále Turnaje mistrů 7:6, 6:3 Rakušana Dominica Thiema. Ze skupiny Ivana Lendla doprovodil srbského obhájce titulu Novaka Djokoviče, jenž si postup zajistil už po druhém vítězství a dnes na závěr skupiny zdolal hladce 6:1, 6:2 náhradníka Davida Goffina z Belgie.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Djokovič vyhrál na Turnaji mistrů i třetí zápasVideo: sntv

Raonic vs. Thiem na Turnaji mistrů

Čtvrtý nasazený Raonic nasázel debutantovi v Londýně Thiemovi dvanáct es a porazil ho za 90 minut. Rakušan nedokázal v tie-breaku prvního setu využít příznivý stav 4:2 a po prohrané zkrácené hře ztratil hned první servis v druhé sadě. Raonic výhodu brejku udržel a zápas zakončil při soupeřově podání.

Goffin se dočkal londýnského debutu poté, co se ve středu po dvou prohrách odhlásil zraněný Francouz Gaël Monfils. Jedenáctý hráč světa neměl proti světové dvojce moc šancí, vypracoval si pouze jeden brejkbol, navíc až v posledním gamu. Djokovič oproti tomu proměnil čtyři ze šesti možností na zisk podání soupeře, po dvou v každém setu.

Přestože měl se soupeřem poměrně snadnou práci, znovu si neodpustil debatu s umpirovým sudím, který ho během úvodní sady napomínal za průtahy při servisu (na videu v čase 0:30 - 1:10). "Předcházela tomu dlouhá a parádní výměna, došel jsem si pro ručník, jednou překročím limit o pár vteřin a hned mi dáváte warning. Myslíte, že je to fér?" tázal se Djokovič. "Bylo to déle než 25 sekund, takže je zcela v souladu s pravidlem, které tu už máme dva roky," oponoval mu arbitr.

Devětadvacetiletý bělehradský rodák zakončil základní skupinu na Turnaji mistrů bez porážky počtvrté za posledních pět let. Díky třem výhrám si může již v pátek zajistit návrat do čela žebříčku, pokud se domácí hvězda Murray nekvalifikuje do semifinále.

Závěrečné třetí duely jsou ve skupině Johna McEnroea na programu v pátek, o dvě postupová místa se uchází trio Murray, Švýcar Stan Wawrinka a Japonec Kei Nišikori.