Rubriky:

Tenis

Šarapovová dostane divokou kartu i v Birminghamu

9. května 2017 13:06 - Londýn

Ruská tenistka Maria Šarapovová dostane podle britského listu The Times divokou kartu i od pořadatelů červnového turnaje v Birminghamu, který je generálkou na Wimbledon. Třicetiletá vítězka pěti grandslamů nemá pro start v hlavní soutěži odpovídající postavení ve světovém žebříčku, neboť se k tenisu vrátila po vypršení patnáctiměsíčního trestu za pozitivní dopingový test na meldonium až koncem dubna.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Po semifinále ve Stuttgartu a vyřazení ve druhém kole v Madridu, kde po boji podlehla Kanaďance Eugenii Bouchardové, patří někdejší světové jedničce na žebříčku až 258. místo. Turnaj v Birminghamu už Šarapovová dvakrát vyhrála, naposledy v roce 2010 nestačila ve finále na Číňanku Li Na.

Šarapovová nuceně pauzírovala od loňského Australian Open, po němž se dozvěděla, že měla pozitivní dopingový test. Dlouhodobé užívání meldonia přiznala, ale tvrdila, že pravidla neporušila vědomě. Údajně nevěděla, že meldonium bylo nově zařazeno na černou listinu. Rodačka ze Soči byla původně distancována na dva roky, ale uspěla s odvoláním u sportovní arbitráže.

Její návrat ve Stuttgartu, kde díky divoké kartě od pořadatelů nastoupila rovnou v hlavní soutěži, byl ostře sledován. Na kurtu se vedle ovací dočkala také pískotu. Pozvánku dostala rovněž na turnaje v Madridu a Římě, ráda by se představila i na grandslamech na Roland Garros a ve Wimbledonu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..