Rubriky:

Tenis

Vondroušová splnila další cíl. Už skoro nevím, co mám vymýšlet dál, směje se kouč

30. května 2017 20:28 - Paříž

S neobyčejnou rychlostí posunuje tenistka Markéta Vondroušová své hranice. Letos poprvé vyhrála turnaj na okruhu WTA a dostala se do první stovky světového žebříčku. Nyní se v Paříži premiérově kvalifikovala do hlavní soutěže grandslamu a dnes na antuce v Roland Garros suverénně zvládla 1. kolo.

 

Facebook

"Pořád si dáváme cíle, které ona okamžitě odškrtává," řekl jeden ze dvou trenérů sedmnáctileté české naděje Zdeněk Kubík, který hráčku vede s Jiřím Hřebcem. "Dostat se do stovky byl letitý cíl, pak jsme se chtěli kvalifikovat na grandslam a pak uhrát kolo. Pořád to posouváme dál, až skoro nevím, co vymyslet příště," smál se Kubík.

Vondroušová na úvod French Open deklasovala 6:1 a 6:0 domácí Amandine Hesseovou, která hrála díky divoké kartě. "Věřím, že na grandslamech je toho schopná uhrát hodně. Jen potřebuje trošku víc zkušeností. Ale tenisově má už v tomhle věku na to, aby tady kola dělala," řekl Kubík.

V kvalifikacích a na turnajích ITF, okruhu WTA a nyní na grandslamu už letos Vondroušová vyhrála 51 zápasů. "Neuvěřitelný! Pořád to někdo zmiňuje. Všichni jsme z toho překvapený a samozřejmě maximálně pozitivně," uvedl Kubík. Podle jeho slov přesto nelétá Vondroušová v oblacích. "Nepozoruju na ní absolutně žádné změny. Za to jsem rád, protože občas nadhodíme, že je dobré zůstat na zemi," řekl.

Pomáhá jí i přítel

Vondroušová je 94. hráčkou světa, ale postupem do druhého kola French Open se nejspíše posune do první osmdesátky. Úroveň její hry však patří do vyšších sfér žebříčku WTA. "Chci v tom být opatrný. Teď se daří a kéž by se dařilo co nejdéle, porazila už hráčky z dvacítky a čtyřicítky. Ale porazit je je lehčí, než se tam dostat. To už musíte mít výkonnost po celou sezonu," uvedl Kubík.

Na Roland Garros má Vondroušová od soboty také přítele Štěpána. Právě trenér hráčku přemlouval, aby za ní přijel. "Pro její pohodu. Tlak je velký a je pro ni jednodušší, když tady má někoho blízkého. A bylo vidět, že to byl dobrý nápad. Vidím, že se spolu často smějí, uklidňuje ji," konstatoval Kubík.

Vondroušová byla ráda, že po týdnu na turnaji ITF v Trnavě, který minulý týden vyhrála a kde byla jen s Kubíkem, přítel přiletěl. "Je to odreagování a nemusím myslet jen na tenis. Určitě to pomáhá," pochvaluje si.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..