Rubriky:

Tenis

Veselý bojuje nejen se soupeři, ale i virózou. V dalším kole očekává pekelný zápas

1. června 2017 17:13 - Paříž/Praha

Tak daleko se na French Open ještě nedostal. Jiří Veselý se i přes virózu dokázal poprvé v kariéře probojovat v Paříži do třetího kola, kde na něj čeká loňský osmifinalista Roberto Bautista ze Španělska. „Budu muset být trpělivý a super podávat,“ spřádal plány v rozhovoru pro ČTK třiadvacetiletý tenista.

 

Pascal Rossignol, Reuters

Na slavném French Open si doposud zahrál třikrát. Jednou skončil v prvním kole, dvakrát ve druhém, a tak si moc přál, aby to letos dopadlo lépe. A povedlo se. Jiří Veselý ve středečním napínavém zápase nakonec svého soupeře Brita Aljaže Bedeneho porazil 6:3, 6:3, 4:6 a 6:3 a postoupil do třetího kola.

„Jsem samozřejmě spokojený, velmi spokojený, protože je to moje první třetí kolo v Paříži. Ale těžko hovořit o nějakém uspokojení. Kdybych se teďka uspokojil, tak to do dalšího zápasu nepřinese nic pozitivního,“ prohlásil třiadvacetiletý tenista, který se v posledních dnech potýká s virózou.

„Je to lepší. Už odkašlávám, lépe dýchám i spím a doufám, že se to bude dál zlepšovat,“ přál si, neboť ho v pátek čeká velmi náročné utkání se Španělem Robertem Bautistou, loňským osmifinalistou French Open. „Další zápas bude opravdu pekelný. Je to velmi nepříjemný hráč, atypický Španěl. Budu muset být trpělivý a super podávat,“ plánoval rodák z Příbrami, který od začátku roku hraje s novými raketami.

Jejich výrobcem je japonská firma, která se hlavně zabývá golfovými holemi. Sedmapadesátý hráč světa se na vývoji svých nových raket dokonce podílel a zatím je s nimi velmi spokojený. „Pracovali jsme na tom spoustu týdnů, než jsme dokázali udělat raketu, která mi sedí, a která je taková, jakou bych si představoval,“ pochvaloval si levoruký hráč.

vk, ČTK, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..