Nadal - Basilašvili 6:0, 6:1, 6:0Suverénní Nadal přejel soupeře, Djokovič se zapotil. Postupuje i obhájkyně titulu, Goffin se smolně zranil

Paříž

Zcela suverénním způsobem postoupil do osmifinále grandslamového French Open Rafael Nadal. Španělský tenista rozdrtil Gruzínce Basilašviliho 6:0, 6:1, 6:0 a nyní devítinásobný vítěz antukového Roland Garros vyzve krajana Bautistu. To další z favoritů Novak Djokovič zachraňoval postup do osmifinále v pěti setech. Argentince Diega Schwartzmanna nakonec udolal 5:7, 6:3, 3:6, 6:1 a 6:1. V ženském pavouku jde dál obhájkyně titulu Garbiñe Muguruzaová, která přehrála Kazašku Julii Putincevovou 7:5, 6:2. Naopak velice smolně skončil zápas 3. kola pro Davida Goffina. Belgický tenista si v zápase proti Argentinci Horaciovi Zeballosovi poranil kotník a utkání musel za stavu 5:4 v prvním setu skrečovat.

Rafael Nadal předvedl ve třetím kole zcela suverénní výkon.

Nadal s Basilašvilim neměl slitování. Za celý zápas mu povolil pouze jeden game ve druhém setu. Zbylé ovládl on a může se těšit na osmifinále, ve kterém nastoupí proti přemožiteli Jiřího Veselého Robertu Bautistovi.

Rodák z Mallorcy úspěšně zvládl svůj jubilejní 100. zápas na tři vítězné sety na antuce a stále tak má šanci získat 10. titul z Roland Garros.

To Djokovič se proti 41. hráči světového žebříčku Schwartzmanovi od počátku trápil, místy kazil i jednoduché údery a jen v prvních třech setech nadělal 42 nevynucených chyb. Od čtvrtého setu ale začal hrát vyrovnaněji a odvrátil hrozbu, že jako první obhájce titulu od roku 2004 nedojde ani do 4. kola. Schwartzmana porazil i ve druhém vzájemném zápase a soupeře pak spolu s diváky vyprovodil do šaten uznalým potleskem.

"V prvních třech setech byl lepším hráčem na kurtu. Čtvrtý a pátý set šel tak, jak jsem doufal, že půjde celý zápas," řekl třicetiletý Djokovič po zápase. "Psychicky jsem byl silný a klidný, jak jen to šlo, a stále jsem věřil, že jeho odpor zlomím. Dělal jsem ale příliš nevynucených chyb," posteskl si nad 55 chybami.

Mezi 16 nejlepších v Paříži postoupil druhý nasazený Srb pojedenácté od roku 2006.

Muguruzaová nezaváhala

Ačkoliv Muguruzaová úvodní game zápasu proti Putincevové vyhrála, následující tři vyzněly ve prospěch Kazašky. Třiadvacetiletá Španělka ale čtyřmi vítěznými hrami v řadě vývoj první sady otočila, nicméně ji nedokázala v desáté hře ukončit. To se jí povedlo až ve hře dvanácté, ve které využila hned první setbol.

Druhý set byl o poznání jednoznačnější. Světová pětka se rychle dostala do vedení 3:0 a vybojovaný náskok si udržela až do konce. Po hodině a čtyřiceti minutách proměnila druhý mečbol a v osmifinále vyzve buď domácí Mladenovicovou nebo Američanku Rogersovou.

Goffin se smolně zranil

Desátý nasazený byl proti 65. hráči žebříčku ATP favoritem. Tomu odpovídal i průběh střetnutí. Goffin sebral v páté hře soupeři podání a mířil za vítězstvím v prvním setu. Nicméně v devátém gamu upadl a poranil si kotník, čímž pro něj utkání skončilo. Zeballos se v osmifinále utká s šestým nasazeným Dominicem Thiemem z Rakouska.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 36 miliónů eur):