Rubriky:

Tenis

Veselý - Sandgren 6:2, 6:2

Domácí jednička v Prostějově hladce proletěla do finále

9. června 2017 13:38 - Prostějov
(Aktualizováno: 9. června 2017 16:37)

Český daviscupový reprezentant Jiří Veselý na antukovém challengeru v Prostějově v tréninkovém tempu proletěl do finále, když za pouhých 69 minut smetl ve dvou setech 6:2, 6:2 Američana Tennyse Sandgrena. Na tamním turnaji, kde triumfoval už v letech 2014 a 2015, bude usilovat o třetí vítězství.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Nebylo to tak snadné, jak se na pohled asi zdálo. Můj výkon byl dnes oproti těm předchozím daleko lepší. Hodně jsem si pomáhal servisem, co bylo pro mě důležité a také jsem neudělal tolik nevynucených chyb jako v předešlých zápasech. Bylo to hodně o dlouhých výměnách a v těch jsem měl navrch. Důležité byly v každém setu i první brejky. Po nich vždycky povolil a já toho využil," liboval si dobře naladěný Veselý.

Potěšilo ho, že se mu konečně trochu ulevilo i zdravotně. Viróza, která ho již delší dobu sužuje, je prý konečně na ústupu. „Dobře jsem se vyspal a poprvé se tady od rána cítím lépe. S krkem, který mě také trápil, je to horší. Mám asi o dva milimetry vyhřezlou ploténku a tak se po turnaji nevyhnu návštěvě u docenta Koláře. Není to však nic dramatického, hýbat se s tím dá. Jen je potřeba to včas odchytit a ten problém odstranit," prohlásila turnajová dvojka.

Ve finále se utká s Argentincem Delbonisem, který ve druhém semifinále zdolal dvakrát 7:5 Švéda Erikssona.

„Je jedno, kdo proti mně bude stát. Z žebříčkového hlediska by byl určitě lepší Švéd, ale porazil tady dobré hráče a tak musí mít formu. S Delbonisem, s nímž to mám na zápasy 1:1, by to však zřejmě bylo těžší. Mé výkony ale tady jdou každý den nahoru a tak doufám, že právě ve finále předvedu ten nejlepší a budu se radovat," dodal Veselý.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 127 000 eur):
Dvouhra - semifinále:
Veselý (2-ČR) - Sandgren (USA) 6:2, 6:2.
Delbonis (Arg.) - Eriksson (Švéd.) 7:5, 7:5.
Čtyřhra - finále:
Duran, Molteni (2-Arg.) - Jebavý, Podlipnik-Castillo (3-ČR/Chile) 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 10:6.
pem, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..