Rubriky:

Tenis

Úder roku? Australan Smith předvedl nevídanou reakci

15. června 2017 10:53 - Nottingham/Praha

I na challengerech se rodí tenisové údery roku. V anglickém Nottinghamu jeden takový předvedl Australan John Patrick Smith, který v zápase prvního kola proti Italovi Lucovi Vannimu ukázal výbornou reakci na síti a efektním skokem získal velmi důležitý fiftýn.

Akce se zrodila na začátku rozhodujícího třetího setu. Za stavu 0:1 a 30:40 Smith podával. Australan ve výměně zahnal Vanniho hluboko do defenzívy, nicméně Italovi pomohla i páska, která míček zpomalila a dala mu jiný směr. Smith ale dokázal na síti hbitě reagovat, tygřím skokem se po míčku vrhl a dokázal ho vrátit na druhou stranu kurtu. Vanni byl v té chvíli bezmocný.

„Byl to čistý instinkt," konstatoval Smith pro ATPWorldTour.com. „Rozhodně to byl ten nejlepší úder, co jsem v životě viděl," žasl Smithův kouč Jacob Meyer. Zásah jeho svěřence se ihned zařadil do těch nejlepších na okruhu ATP Challenger Tour, která je po ATP World Tour druhou nejvyšší tenisovou úrovní.

Osmadvacetiletý Smith nakonec celý game vyhrál a srovnal na 1:1. Sada vyvrcholila až v tie breaku, v němž Australan, který v zápase odvrátil celkem šest mečbolů, slavil vítězství po setech 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:1) a postoupil do druhého kola.

vat, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Wimbledon - muži
  • Wimbledon - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..