Kerberová - Falconiová 6:4, 6:4Světová jednička na úvod nezaváhala, Djokovičovi s Federerem soupeři ve Wimbledonu zápasy skrečovali

Londýn

Světová jednička Angelique Kerberová, která hájí tenisový trůn před dotírající Karolínou Plíškovou a dalšími, na úvod Wimbledonu nezaváhala. V prvním kole porazila Irinu Falconiovou z USA dvakrát 6:4. Ve druhém kole londýnského grandslamu narazí loňská finalistka na Kirsten Flipkensovou z Belgie. Druhý tenista světa Srb Novak Djokovič snadno postoupil do 2. kola. Slovák Martin Kližan zápas kvůli zranění za stavu 3:6 a 0:2 skrečoval. Také sedminásobný vítěz Roger Federer strávil v 1. kole na kurtu jen 44 minut, protože Ukrajinec Alexandr Dolgopolov ve druhém setu zápas skrečoval.

Světová tenisová jednička Angelique Kerberová v prvním kole Wimbledonu.

Federer vyhrál první sadu 6:3 a ve druhé vedl 3:0, když Dolgopolov kvůli potížím s kotníkem zápas ukončil. Pátý hráč světa si tak za 44 minut připsal rekordní 85. vítězství ve Wimbledonu, druhý Američan Jimmy Connors má o jedno méně. Federer navíc startuje na 70. grandslamu v kariéře, čímž vyrovnal maximum Francouze Fabrice Santora.

Ani trojnásobný vítěz Djokovič se na postup do druhého kola příliš nenadřel. Druhý hráč světa strávil na kurtu jen 43 minut, protože Kližan zápas za stavu 3:6 a 0:2 kvůli zranění skrečoval. Djokovičovým dalším soupeřem bude český debutant Adam Pavlásek.

Pro Djokoviče šlo o 234. vítězství na grandslamu v kariéře a v historickém žebříčku odskočil Connorsovi a osamostatnil se na druhém místě. Pořadí vede s velkým náskokem Švýcar Roger Federer, který má na kontě 315 výher na turnajích velké čtyřky.

Federer po zápase litoval fanoušky na centrálním dvorci, protože před jeho předčasně ukončeným zápasem tam viděli Djokovičovo zkrácené vystoupení. "Když jsem odcházel, viděl jsem, že diváci byli zklamaní. Nemohli uvěřit, že se stejná situace opakovala dvakrát po sobě," uvedl.

Australanka odvrátila sedm mečbolů

V šatně proto žertoval s organizátory, že by si mohl jít na kurt zahrát s Djokovičem. "Přišel za mnou ředitel a říkal, abych šel za Novakem a odehráli set a půl," dodal. "Tak jsem za ním šel a řekl jsem mu, jestli si ještě nepůjdeme zahrát. Ale bylo jasné, že to nešlo. Diváků je mi líto, protože se přišlo na dobrý a pořádný tenis," přidal.

V prvním kole skončila šestnáctá nasazená hráčka Anastasija Pavljučenkovová z Ruska, která podlehla 6:3, 6:7 a 7:9 Arině Rodionovové. Australská tenistka ruského původu dokázala odvrátit sedm mečbolů a do druhého kola na grandslamu prošla v 27 letech poprvé v kariéře.

Černou sérii ukončil díky vítězství 6:1, 6:1 a 6:2 nad Víctorem Estrellou z Dominikánské republiky Ernests Gulbis z Lotyšska. Bývalá světová desítka, které nyní patří v žebříčku až 589. pozice, si připsala první výhru od loňského Roland Garros.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 31,6 miliónu liber):