Rubriky:

Tenis

Po Beckerovi chce bývalý obchodní partner téměř miliardu

4. července 2017 18:18 - Londýn

Po nedávném vyhlášení bankrotu se na někdejší světovou tenisovou jedničku Borise Beckera valí další nepříjemnosti. Jeho bývalý obchodní partner požaduje po devětačtyřicetiletém Němci 36,5 miliónu eur (954 miliónů korun). Zprávu přinesl deník Bild.

 

Petr Horník, Právo

Před dvěma týdny rozhodl o Beckerově bankrotu soud v Londýně, kde trojnásobný vítěz Wimbledonu žije, kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 miliónu eur (92 miliónů korun) z roku 2015. Becker, který během kariéry vydělal tenisem přes 25 miliónů dolarů, s verdiktem nesouhlasil a bránil se, že disponuje majetkem, z kterého může dluh uhradit.

Do insolvenčního řízení s bývalou tenisovou hvězdou se nyní přihlásil švýcarský podnikatel Hans-Dieter Cleven s mnohem vyšší pohledávkou. V prohlášení bývalý spolumajitel výrobce sportovního vybavení Völkl obvinil Beckera, že nebral vážně řadu pokusů o dohodu a nezaplatil 40 miliónů švýcarských franků, i když se k tomu písemně zavázal.

Beckerův právník označil Clevenovo vyjádření za pokus vytvořit na jeho klienta veřejný tlak ohledně neuznané pohledávky. Šestinásobný grandslamový šampión je momentálně ve Wimbledonu jako spolupracovník BBC a věc dosud nekomentoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..