Rubriky:

Tenis

Berdych má ve Wimbledonu 40 výher jako na Australian Open

8. července 2017 20:51 - Londýn

Wimbledon a lednové Australian Open patří k nejlepším grandslamům tenisty Tomáše Berdycha. Na londýnské trávě si v sobotu připsal čtyřicátý vítězný zápas a stejně jich má také v Melbourne.

 

Tony O'brien, Reuters

"Těžko srovnávat," uvažoval Berdych, na kterém ze zmíněných grandslamů se cítí lépe. "Ale asi tady. Hrozně tomu přidá to finále, to je jasný," posunul po krátkém zamyšlení do popředí Wimbledon, kde hrál před sedmi lety o titul.

V Austrálii i Londýně startoval shodně čtrnáctkrát a postoupil devětkrát do osmifinále. Ve Wimbledonu přidal k finále loňské semifinále a dvě čtvrtfinále. V Melbourne došel nejdále dvakrát do semifinále a čtyřikrát do čtvrtfinále.

Na obou turnajích se Berdychovi daří, protože má čas na přípravu. Výhodou Australian Open je, že je v lednu na začátku sezony. "Je to nejideálnější čas se nachystat na tenis. Připravit se. A rázem jsou výsledky vidět," řekl jednatřicetiletý tenista.

600 výher? Rád by ještě aspoň stovečku přidal

Podobně vnímá také Wimbledon. "Sice je rychlý přechod z antuky na trávu, ale odehraju jeden turnaj, mám týden na přípravu a začíná grandslam. Je čas si to naplánovat a rozdělit a je to na výsledcích znát," uvedl Berdych.

Před US Open, kde má zatím bilanci 31:13, je podle jeho slov příprava těžší. Musí za oceánem strávit měsíc a půl. "Nejde zrušit dvě tisícovky (velké turnaje hrané letos v Montrealu a Cincinnati). Pak je týden a teprve po čtyřech týdnech začne to hlavní, a o to je to náročnější. Ale musím se s tím umět vyrovnat," řekl Berdych.

Letos sice úplně nezáří, ale dosahuje milníků. Vedle zmíněných "čtyřicítek" se v květnu přehoupl přes 600 výher na okruhu ATP. "Je to docela dost, docela hezký číslo," usmál se spokojeně. "A je ještě hezčí, když se porovná s ostatními."

Mety 600 výher dosáhl jako 25. hráč historie a mezi aktivními hráči je šestý. "Je to, ne že odměna, ale mám to odmakané. Jsou to vítězství, která jsem si musel odehrát, některá byla snazší, některá horší, jiná hezká a některá jsem si i víceméně protrpěl, ale to k tomu patří. Bylo by hezké ještě aspoň stovečku přidat," řekl Berdych.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..