Rubriky:

Tenis

Šafářová na kolenou, diváci aplaudovali. Češka zahrála nejlepší úder měsíce

21. července 2017 08:54 - Birmingham

O ocenění bojovaly v nabité pětičlenné konkurenci hned tři české tenistky. Z vítězství se nakonec raduje Lucie Šafářová, jejíž úder se stal tím nejlepším za měsíc červen na okruhu WTA. Kromě krajanek Petry Kvitové a Petry Krejsové porazila v internetovém hlasování čtenářů na oficiálních stránkách wtatennis.com i Dánku Caroline Wozniackou a Rumunku Simonu Halepovou.

 

Peter Cziborra, Reuters

Vítězný úder rodačky z Brna se zrodil v tie breaku třetího setu na turnaji v Birminghamu proti Australance Gavrilovové. Šafářová dokázala s vypětím všech sil opanovat maratónskou výměnu, během které šel míček šestadvacetkrát přes síť. Po rozhodujícím bekhendu se Šafářová radovala jen chvíli, okamžitě šla totiž do kolen, aby se vydýchala. Totéž potkalo i její soupeřku. Diváci oběma hráčkám za heroický výkon aplaudovali.

Na konci zápasu, který se hrál 23. června, se z postupu do semifinále radovala Šafářová, jež po boji zvítězila 6:7 (4:7), 6:3 a 7:6 (7:5). Do finále ale neprošla, jelikož proti pozdější vítězce Kvitové vzdala za stavu 1:6, 0:1.

Třicetiletá světová dvojka ve čtyřhře se stala první Češkou, která tuto anketu v tomto kalendářním roce vyhrála.

V květnu se nejvíce líbil lob Venus Williamsové, v dubnu zvítězila Francouzka Kristina Mladenovicová, v březnu Caroline Wozniacká, v únoru Němka Angelique Kerberová a v lednu Polka Agnieszka Radwaňská.

vat, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Wimbledon - muži
  • Wimbledon - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..