Rubriky:

Tenis

Mladá Češka v slzách. Po nečekaném triumfu plakala i bavila

31. července 2017 15:35 - Bastad/Praha

Po posledním míčku si radostně poskočila. Aby ne. Česká tenistka Kateřina Siniaková podruhé v kariéře ovládla turnaj WTA. „Znamená to pro mě opravdu moc,“ soukala ze sebe v slzách na kurtu jednadvacetiletá hráčka po vítězném finále, ve kterém zdolala Dánku Caroline Wozniackou 6:3 a 6:4.

Video již není dostupné

sntv

Vypadá to, že antukový podnik v přímořském městečku je pro Siniakovou přímo zaslíbený. Loni se zde probila z kvalifikace do finále. Na vítězství ale nedosáhla, nad její síly byla Němka Siegemundová. Letos už ale uspěla. Nasazená sedmička při triumfální cestě například v semifinále zdolala Francouzku Caroline Garciaovou, ve finále, jehož začátek byl kvůli dešti o tři hodiny odložen, si pak poradila i s největší favoritkou bývalou světovou jedničkou Wozniackou.

„Tento úspěch pro mě znamená opravdu moc. Už v loňském roce to bylo skvělé. Hrozně ráda se sem budu vracet," pravila dojatá Siniaková, která svým projevem na kurtu všechny pobavila, když se omlouvala své soupeřce, že ji porazila. „Máš skvělou sezónu, Caroline. Bylo mi potěšením proti tobě hrát. Omlouvám se ti, že jsem tě porazila."

I sedmadvacetiletá rodačka z Odense našla pro mladou českou naději jen slova chvály. „Pro mě to byl opravdu těžký zápas. Kateřina ukázala, že dokáže hrát agresivně."

Siniaková ovládla druhý turnaj WTA v kariéře i zároveň v sezóně. Poprvé kralovala v lednu v čínském Šen-čenu.

Za vítězství získala prémii 43 tisíc dolarů (zhruba 950 tisíc korun) a v novém vydání žebříčku se posunula z 56. na 39. místo. Dosud nejlépe byla ještě o tři příčky výš.

vat, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..