Rubriky:

Tenis

Skandál. Finalistka French Open dopovala, píší v Itálii. Dva měsíce si nezahraje

7. srpna 2017 11:46 - Řím
(Aktualizováno: 7. srpna 2017 17:56)

Tenisový svět je v šoku. Italská tenistka Sara Erraniová měla podle listu Corriere della Sera na počátku letošního roku dopingový nález. V odevzdaném vzorku mimosoutěžní kontrola odhalila zakázaný letrozol. Kvůli dopingu si bývalá světová pětka dva měsíce nezahraje. Distanc platí do 3. října.

 

Profimedia.cz

V těle měla látku, která může působit jako hormonální a metabolický stimulant, ale také se používá při léčbě rakoviny prsu. Erraniová byla z jejího užití obviněna už koncem dubna, ale díky rozhodnutí Italské tenisové federace mohla dál hrát.

"Nikdy v životě jsem nevzala žádnou zakázanou látku," napsala Erraniová na twitteru s tím, že látka se jí do těla dostala poté, co jedna tableta, které její matka bere na rakovinu, nejspíš spadla do polévky, kde se rozpustila. "Mám čisté svědomí, protože vím, že jsem neudělala nic špatného," dodala.

Erraniová dostala trest na spodní hranici, protože komise ITF její vysvětlení uznala. "Vzali jsme v potaz, že hráčka se v minulosti proti antidopingovým pravidlům nijak neprovinila. Naopak nás přesvědčila o tom, že dodržuje řadu preventivních opatření. Proto jsme došli k závěru, že její provinění je na nejnižší hranici možných trestů," uvedla komise v prohlášení.

Někdejší pátá hráčka světového žebříčku má pět grandslamových titulů ve čtyřhře, třikrát byla členkou vítězného týmu ve Fed Cupu. V pořadí WTA jí nyní patří 98. místo.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..