Rubriky:

Tenis

Tenisovým královnám se klaní legendy. Optimista jsem byl od začátku, tvrdí Kaderka

21. srpna 2017 16:20 - Praha

Pocitem hrdosti naplňuje prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderku fakt, že české hráčky vládnou světovým žebříčkům. Ve dvouhře je první Karolína Plíšková a dnes se k ní ve čtyřhře přidala Lucie Šafářová. "S úctou a pokorou jsem hrdý a pyšný na to, že se podařilo, aby Češky vedly žebříčky. Obě znám od věku malých holek a naplňuje mě to nádherným pocitem," řekl Kaderka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Já říkám o českém tenisu superlativy hodně dlouho. Optimista jsem byl od začátku, kdy jsem před dvaceti lety ve funkci začínal," dodal.

Plíškovou s Šafářovou ocenil i bývalý pátý singlista a šestý deblista světa Jiří Novák. "To je neskutečné. Parádní úspěch. Musí se všechno sejít. A třeba Lucka hraje i výborně singla, takže musí vydržet zdravá, aby všechno odehrála," prohlásil.

K prvnímu místu blahopřála tenistkám Helena Suková, vítězka 14 grandslamových turnajů v ženské a smíšené čtyřhře. "Největší úspěch je u Karolíny, že se jí tam povedlo dostat a zatím udržet. Lucce pomohlo, že Bethanie Matteková-Sandsová je zraněná, ale obě holky hrají dobře," uvedla Suková, která byla dohromady 68 týdnů deblovou jedničkou.

Mezi muži měl český tenis v minulosti jediného hráče v čele žebříčku ATP ve čtyřhře. Tomáš Šmíd vévodil deblu od konce roku 1984 do srpna 1985. "Ale to už si dneska nikdo nepamatuje. Považuju si toho. Být v něčem první na světě, to málokdo dokáže. Proto je moc dobře, že jsou holky první. To je velký úspěch," řekl vítěz Davisova poháru z roku 1980.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..