Rubriky:

Tenis

Překvapivý konec! Plíšková se rozešla s trenérem Kotyzou

15. září 2017 13:43 - Praha
(Aktualizováno: 15. září 2017 13:51)

David Kotyza už nebude trenérem Karolíny Plíškové. Světová čtyřka se na rozchodu s bývalým koučem Petry Kvitové domluvila před odjezdem na asijské turné. Jako důvod uvedla, že se neshodli na strategii dalšího tenisového vývoje. Vzájemná spolupráce končí po devíti měsících.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Panu Kotyzovi děkuji za vše, co pro mě udělal," řekla Plíšková na adresu padesátiletého trenéra. "V některých ohledech se naše názory a pohled na věc rozcházely. Neshodli jsme se na strategii mého dalšího tenisového vývoje," odůvodnila jejich rozchod.

Pětadvacetiletá Plíšková se pod Kotyzou, jenž před ní vedl sedm let Kvitovou, stala světovou jedničkou. Žebřičku WTA kralovala osm týdnů, po US Open se propadla na čtvrtou pozici.

Česká tenisová jednička má nyní v plánu turnaje ve Wu-chanu a v Pekingu. "Zde chci být stoprocentní. Už nemůžu mít jiný cíl, než se dostat do finále nebo turnaj vyhrát," pravila Plíšková před dvěma dny na tiskové konferenci.

Závěr sezóny bez kouče?

Kotyza začal trénovat Plíškovou od prosince loňského roku, poprvé ji vedl na turnaji v Brisbane, který letos v lednu česká hráčka vyhrála. Po devítich měsících vzájemnou spolupráci ukončili s bilancí 46:13, vítězstvím na dalších dvou turnajích v Dauhá a Eastbourne. Na grandslamech došla rodačka z Loun pod Kotyzovou taktovkou nejdále do semifinále Frech Open.

"S Karolínou to byla příjemná práce a věřím, že to pro ni do další kariéry bylo přínosné. Budu jí samozřejmě dál držet palce," uvedl v tiskové zprávě Kotyza, který loni několik měsíců spolupracoval s Dánkou Caroline Wozniackou. V New Yorku, kde Plíšková neobhájila loňské finále, Kotyza říkal, že by u ní rád viděl v zápasech více kuráže.

Závěr sezóny a nejspíše i finálový Turnaj mistryň v Singapuru absolvuje Plíšková bez kouče. "Jméno nového trenéra oznámíme nejpozději před začátkem příští sezóny," oznámil za zastupující agenturu PR Stars přítel a manažer tenistky Michal Hrdlička. "Prioritou je teď úspěšné dokončení aktuálního ročníku, kvalifikace na Turnaj mistryň v Singapuru, což je vrchol sezóny, ke kterému se upínáme," dodal Hrdlička.

Sport.cz

Je pro vás překvapením, že se tato dvojice nyní rozešla?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..