Rubriky:

Tenis

Musíme si zvykat, varuje po pádu českých tenistů Navrátil. Chce si promluvit s Berdychem

18. září 2017 09:40 - Haag/Praha

Poprvé v historii čeští tenisté neproměnili v Davis Cupu vedení 2:0 na zápasy v celkové vítězství a v nizozemském Haagu to navíc mělo fatální následky. Čtyři roky od posledního českého triumfu v celé soutěži zažívají tenisté pád do Euro-Africké zóny, odkud se nemusí snadno vydrápat zpět. „Budeme se snažit, abychom se co nejdřív do Světové skupiny vrátili ,“ ujišťuje kapitán Jaroslav Navrátil, jenž chce i přes sestup u týmu zůstat.

 

© Česká sportovní / Pavel Lebeda

Když zažívali čeští tenisté před dvanácti lety pád z elitní skupiny poprvé (a až do neděle naposledy), zklamání hodně přebíjely skvělé výkony tehdy dvacetiletého Tomáše Berdycha, které věštily velkou budoucnost. Nyní se optimismus hledá mnohem hůř.

„Bez Berdycha a Štěpánka se hraje hrozně složitě. My nic lepšího nemáme. Je tam Zdeněk Kolář, který je 230. na světě. Tým má potenciál, když zůstane Veselý, Pavlásek nebo Jebavý a jeden mladší hráč k nim doroste. Teď je ale nemáme a nevím, kde je budeme hledat. Máme šikovné mladé kluky, šestnáctiletí třeba vyhráli mistrovství Evropy, ale musíme si chvíli zvyknout a počkat, jestli nám kluci dorostou," nastiňuje realitu Navrátil v rozhovoru pro tenisovysvet.cz.

Bojovali jsme, ale Svetova skupina bude pristi rok bez nas. Diky za podporu, zabojujem a vratime se!

Zveřejnil(a) Czech Davis Cup Team dne 17. září 2017

V Nizozemsku se rozhodl k netypickému kroku, když do sobotní čtyřhry nenasadil ani jednoho z vítězů pátečních dvouher (Veselého a Rosola) a dal důvěru v reprezentaci nezkušeným Pavláskovi s Jebavým. Čtyřhru, jindy silnou zbraň Navrátilova týmu, Češi prohráli a Nizozemci v ní nastartovali vítězný obrat.

Veselý chtěl odpočívat

Kapitán si však rozhodnutí nevyčítá: „Moc možností se nenabízelo. Měli jsme schůzku a Jirka Veselý řekl, že toho má dost a že chce být radši fit do zápasu s Haasem. Pokud by chtěl, tak by hrál. Když Berdych řekl, že jde hrát, tak hrál taky všechny dny. Otázkou je, jestli Jirka šetřil síly správně a jestli na Haaseho měl. To zpětně nevím."

Zatímco před jedenácti lety Češi bez zaváhání prošli očistcem v Maroku a po vítězné baráži shodou okolností v Nizozemsku slavili rychlý návrat mezi elitu, tentokrát to tak hladké být nemusí. Klíčové zřejmě bude, zda se do týmu vrátí Berdych či srdcař Radek Štěpánek.

„První divize je nesmírně kvalitní a když jsem viděl ty týmy, tak bude první kolo hrozně těžké. S Tomášem i Radkem to budu chtít řešit. Bude s nimi chtít mluvit i pan Černošek. Uděláme všechno pro to, aby třeba v domácím prostředí nastoupili. Je to otázka jednání po sezóně. Ale my jako tým se budeme snažit, abychom se co nejdřív vrátili do Světové skupiny," dodává Navrátil.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..