Rubriky:

Tenis

Tenis budoucnosti? Inovace, elektronika, bez rozhodčích! Už brzy

18. září 2017 16:58 - Londýn

Zcela bez čárových rozhodčích se bude hrát listopadový turnaj Next Gen Finals pro nejlepší mladé tenisty sezóny na okruhu ATP. O sledování případných autů se bude místo nich starat technologie Jestřábí oko, jehož verze Live má za sebou rok a půl testování. Využití technologie bude jednou z inovací, které ATP hodlá v Miláně na turnaji pro hráče do jednadvaceti let testovat

 

Robert Deutsch, Reuters

Premiérový ročník závěrečného podniku sezóny pro mladé tenisty, který se bude hrát po vzoru Turnaje mistrů, tak bude prvním turnajem ATP, na němž bude na kurtu přítomen jen rozhodčí na umpiru. Elektronické hlášení autů bude konečné a hráči proti nim nebudou moci protestovat, jak je běžné prostřednictvím zpětného přehrávání Jestřábího oka. Těsné auty ale budou i nadále na kurtu pro hráče a fanoušky přehrány na velkoplošné obrazovky.

"Tohle může být pro náš sport průlom v soudcování. Tenisté tvrdě dřou a zaslouží si to nejlepší a nejpřesnější rozhodování, jaké můžeme nabídnout. Technologie už nyní pokročila natolik, že si můžeme dovolit ji otestovat v reálném turnajovém prostředí," řekl Gayle David Bradshaw, místopředseda pravidlové komise ATP.

Další novinky se budou týkat tenisových pravidel. Diváci uvidí mimo jiné kratší sady s počítáním bez výhod a s tie breaky za stavu 3:3, zápasy na tři vítězné sety a podání s povolenou tečí sítě. Dobře viditelné hodiny budou hráčům hlídat i dodržování intervalů mezi jednotlivými výměnami, délku pauzy mezi gamy či přestávku na ošetření, jejichž počet bude rovněž omezen.

Next Gen ATP Finals se bude hrát s dotací 1,25 miliónu dolarů od 7. do 11. listopadu. Na turnaji se představí sedmička nejlepších tenistů do 21 let podle světového žebříčku, osmý účastník bude pozván na divokou kartu. Milán získal pořadatelská práva na pět let.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..