Rubriky:

Tenis

Australian Open zvýší prémie. Pořadatelé věří v účast Sereny Williamsové

10. října 2017 09:20 - Melbourne

Tenisové Australian Open nabídne v roce 2018 oproti letošnímu roku opět vyšší odměny a pořadatelé úvodního grandslamového podniku sezóny věří, že o ně bude v Melbourne bojovat i úřadující šampiónka Serena Williamsová. Prémie pro vítěze dvouher mužů i žen vzrostla na čtyři milióny australských dolarů (asi 68 miliónů korun).

 

Milan Malíček, Právo

Celková dotace turnaje činí 55 miliónů dolarů (asi 941 miliónů korun). To je o deset procent víc, než v roce 2017. Oznámili to zástupci podniku, který se v Melbourne uskuteční od 15. do 28. ledna.

Ředitel turnaje Craig Tiley věří, že na 106. ročníku bude obhajovat titul čerstvá matka Serena Williamsová. Šestatřicetiletá Američanka, která byla letos v lednu při sedmém triumfu v Melbourne už těhotná, porodila na začátku září dceru a prý už pracuje na comebacku.

"V roce 2018 se vrátí a bude obhajovat svůj titul," prohlásil Tiley na tiskové konferenci. "Pokud to někdo může stihnout, tak ona. Já její návrat rozhodně nevylučuju," dodal.

Útok na vyrovnání rekordu v počtu grandslamových titulů zatím nezavrhla ani Williamsová. "Je to odvážný plán. To bych chtěla znovu připomenout. Rozhodně to nevzdávám, ale chci podotknout, že to bude hodně náročné," řekla majitelka 23 grandslamových trofejí. O jednu víc má už jen Australanka Margaret Courtová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..