Rubriky:

Tenis

Tenisové prokletí pokračuje. O Turnaj mistryň přijde další Češka

12. října 2017 10:54 - Praha
(Aktualizováno: 12. října 2017 12:19)

Tenistka Lucie Hradecká přijde kvůli zranění kolena o účast na Turnaji mistryň v Singapuru, kde měla startovat ve čtyřhře spolu s Kateřinou Siniakovou. Dvaatřicetiletá zkušená deblistka a dvojnásobná olympijská medailistka kvůli zdravotním problémům, které ji provázejí od turnaje ve Wu-chanu, ukončila sezónu.

 

"Všichni jsme doufali, že zranění nebude tak vážné a budeme s Katkou moci bojovat v Singapuru. Bohužel, moje koleno není ve stavu, kdy by to bylo možné," napsala Hradecká na svém facebookovém profilu. "Nejvíc jsem zklamaná a smutná za Katku, protože by to pro ni bylo první Masters v kariéře," dodala.

Hradecká se Siniakovou spolu hrály čtyřhru poprvé v roce 2014, ale stabilní dvojici tvoří až od začátku této sezóny. Na titul letos nedosáhly, ale zahrály si pětkrát finále, naposledy na grandslamovém US Open.

Hradecká hrála na Turnaji mistryň už třikrát s bývalou tradiční partnerkou Andreou Hlaváčkovou, v roce 2012 ještě v Istanbulu neuspěly ve finále. Siniaková se měla na prestižní akci pro osm nejlepších párů sezóny i osm singlistek představit poprvé.

Turnaj mistryň se bude hrát od 22. do 29. října. O Trofej Martiny Navrátilové budou usilovat Andrea Hlaváčková s Maďarkou Timeou Babosovou a Květa Peschkeová s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou, ve dvouhře nastoupí Karolína Plíšková.

Před Hradeckou už sezónu předčasně ukončili z českých tenistů Radek Štěpánek, Adam Pavlásek i Lucie Šafářová.

Poslední volné místo na Turnaji mistryň zaplnila Garciaová

Poslední volné místo na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru zaplnila Francouzka Caroline Garciaová. Premiérovou účast ve dvouhře si zajistila poté, co se její jediná soupeřka Britka Johanna Kontaová odhlásila kvůli zranění z turnaje v Moskvě, kde potřebovala postoupit do finále. Loni Garciaová v Singapuru startovala ve čtyřhře spolu s Kristinou Mladenovicovou.

"Jsem opravdu pyšná na to, že jsem mezi osmi nejlepšími tenistkami sezóny," řekla Garciaová, která se do dvouhry na Turnaji mistryň kvalifikovala jako první Francouzka po 11 letech. Naposledy si z účast přímo zajistila Amélie Mauresmová v roce 2006, další krajanka Marion Bartoliová se následně na prestižní akci dvakrát dostala jako náhradnice.

Třiadvacetiletá Garciaová nedávno ovládla štědře dotované turnaje ve Wu-chanu a Pekingu a ve světovém žebříčku se posunula na deváté místo. Celkem má na kontě pět titulů, dalších šest včetně triumfu na loňském French Open přidala ve čtyřhře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..