Rubriky:

Tenis

Americký expert má jasno: Karolína Plíšková vyhraje Turnaj mistryň!

25. října 2017 10:08 - Singapur/Praha

Karolína Plíšková na Turnaji mistryň v Singapuru válí. V prvním zápase snadno porazila Američanku Venus Williamsovou, v úterý si pak bez problémů poradila se světovou dvojkou, Španělkou Garbiňe Muguruzaovou a prolétla tak do semifinále. Předpověď amerického experta Steva Tignora se tak zatím naplňuje.

 

Edgar Su, Reuters

Tignor totiž ještě před zahájením soutěže ve svém článku na webu tennis.com napsal, že česká hvězda má k vítězství na Turnaji mistryň největší předpoklady. Podle čeho usuzuje? Světová trojka má velkou motivaci. "Jako jediná z její skupiny ještě nevyhrála žádný grandslam," vysvětluje Tignor.

„I přesto, že se stala světovou jedničkou, rozešla se se svým koučem Davidem Kotyzou. Začala spolupracovat s bývalou tenistkou Rennae Stubbsovou. Ta sice nemá trenérský věhlas, ale Plíškové může nabídnout něco, co v závěru sezóny nejvíce potřebuje. A to zábavu a nový příval energie," dodává tenisový expert.

A zatím má pravdu. Karolína Plíšková se v Bílé skupině již utkala s Venus Williamsovou a Garbiňe Muguruzaovou. Obě dvě bez nejmenších problémů porazila a jako první si zajistila účast v semifinále. Ve čtvrtek ji ještě čeká zápas proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové, překvapivé vítězce French Open.

Ve finále opět narazí na Muguruzaovou

Spolu s pětadvacetiletou Plíškovou postoupí podle Tignora do semifinále letošní vítězka Wimbledonu, Garbiňe Muguruzaová.

V Červené skupině hrají světová jednička, Rumunka Simona Halepová, Ukrajinka Elina Svitolinová, Dánka Caroline Wozniacká a Francouzka Caroline Garciaová.

Tady Tignor tipuje, že do další fáze soutěže postoupí Halepová se Svitolinovou. V semifinále by měla nastoupit Plíšková proti Svitolinové a Halepová proti Muguruzaové. Finále by pak měla obstarat dvojice Plíšková, Muguruzaová. „Se svou hrou může Plíšková porazit kohokoli,“ uzavírá svou předpověď Američan. Tak uvidíme, jestli se jeho slova naplní a trofej pro vítězku pozvedne česká hráčka.

vk, Sport.cz, Právo

Kam až se Karolína Plíšková na Turnaji mistryň dostane?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..