Rubriky:

Tenis

Strašné! Tohle má být budoucnost tenisu? Nový turnaj hvězd vyděsil už losovacím aktem

6. listopadu 2017 17:12 - Milán/Praha

Mužský tenis vstoupí tento týden na dosud neprobádané území. V Miláně odstartuje premiérový ročník turnaje Next Gen ATP Finals, tedy obdoba klasického Turnaje mistrů pro nejlepší hráče žebříčku ATP do 21 let. I co se týče pravidel má jít o jakýsi pokusný balónek směrem do budoucnosti. Už slavnostní los ale vzbudil u konzervativnější části fanoušků a expertů nepříjemný šok.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Světovému tenisu zatím stále vládne parta třicátníků jako Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič, Andy Murray či Stan Wawrinka. V Miláně ale dostanou šanci na zviditelněni mladí talentovaní borci jako Kanaďan Denis Shapovalov či trio Rusů Andrej Rubljov, Karen Chačanov a Daniil Medveděv. Z této generace chybí jen Němec Alexander Zverev, jenž se probojoval na klasický Turnaj mistrů.

Mladíci budou hrát na nově založeném turnaji podle upravených pravidel jako jsou zkrácené sety do čtyř, gamy bez výhod, koučink na kurtu, elektronické hlášení autů a podobně. Tlak na větší akčnost, který už proměnil celou řadu sportů, se tak nyní dotýká i tenisu.

Jistou předehrou už byl losovací akt. Ten začal tím, že první nasazení do dvou čtyřčlenných skupin - Rubljov a Chačanov - si vykračovali po přehlídkovém molu s modelkami nesoucími písmena A respektive B, tedy názvy skupin. Ostatní hráči si pak volili modelky, které měly někde po těle ukryté písmeno s názvem skupiny, jež následně po volbě odhalily.

Někteří z tenistů vypadali při slavnostním aktu vedle vlnících se žen poněkud nesví. A není divu, že ceremoniál měl celou řadu kritiků, kteří považovali tuto show za „ nedůstojnou".

„Strašné," komentovala losovací akt třeba Judy Murrayová, matka nedávné mužské světové jedničky Andyho a úspěšná trenérka.

I reakce na změny pravidel byly mezi samotnými tenisty trochu rozpačité. „Nemyslím si, že tohle je budoucnost. Doufám, že pravidla na okruhu se měnit nebudou, protože tím by se změnil celý sport. To je pak lepší založit úplně nové sportovní odvětví," myslí si dvacetiletý Rubljov.

Mužská tenisová asociace ATP a sponzor akce Red Bull se později za ceremoniál omluvily. "Omlouváme se za způsobené pohoršení. Chtěli jsme do losování včlenit dědictví Milána coby jednoho z hlavních měst módy. Nicméně naše provedení akce bylo nevkusné a nepřijatelné. Hluboce toho litujeme a ujišťujeme, že už se v budoucnu nic podobného nestane," uvedli organizátoři.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..