Bělorusko - USA 1:1Devatenáctiletá Běloruska šokovala vítězku US Open! Finále Fed Cupu je srovnané

Běloruské tenistky hrají v domácím fedcupovém finále s favorizovanými USA po prvním dnu 1:1. CoCo Vandewegheová nejprve porazila v úvodní dvouhře v Minsku 6:4, 6:4 Aleksandru Sasnovičovou. Ve druhém duelu ale šokovala devatenáctiletá Aryna Sabalenková vítězku US Open Sloane Stephensovou, kterou porazila 6:3, 3:6, 6:4

Běloruska Aryna Sabalenková ve fedcupovém finále proti Sloane Stephencové.

Americkým tenistkám se tak zkomplikovala cesta za 18. vítěznou trofejí, kterou by vylepšily již tak rekordní bilanci v soutěži.

Desátá hráčka světa Vandewegheová splnila v Areně Čižovka roli favoritky a 87. tenistku žebříčku Sasnovičovou porazila za hodinu a půl. "Tohle je moje práce jako jedničky, dostat nás do vedení," prohlásila Vandewegheová.

Druhý zápas se natáhl na dvě hodiny. Stephensová, které patří v žebříčku WTA 13. místo, sice smazala ztrátu první sady, ale ve třetím setu si udržela pouze jednou podání a při čtvrtém mečbolu Sabalenkové kapitulovala.

Devatenáctiletá Běloruska, která figuruje na 78. příčce světového pořadí, vykřesala svému týmu při první finálové účasti naději na senzační úspěch.

Američanky, jež v semifinále vyřadily oslabený český tým, který ovládl předchozí tři ročníky, naposledy vyhrály Fed Cup před sedmnácti lety. Bělorusky absolvují své první finále týmové soutěže bez největší hvězdy Viktorie Azarenkové, jež nemůže opustit Kalifornii kvůli vleklému sporu o opatrovnictví svého rok starého syna.