Federer - Sock 6:4, 7:6

Federer zahájil Turnaj mistrů v Londýně vítězně. Raduje se i Zverev

12. listopadu 2017 16:54 - Londýn
(Aktualizováno: 12. listopadu 2017 23:27)

Švýcarský tenista Roger Federer zahájil v Londýně svoji patnáctou účast na Turnaji mistrů vítězstvím 6:4, 7:6 nad americkým debutantem Jackem Sockem. Šestatřicetiletý rekordman turnaje porazil o jedenáct let mladšího Američana i ve čtvrtém vzájemném utkání bez ztráty setu. V druhém nedělním duelu skupiny pojmenované po Borisi Beckerovi zvítězil další debutant Alexander Zverev z Německa nad Chorvatem Marinem Čiličem 6:4, 3:6 a 6:4. Dvacetiletý talent porazil Čiliče počtvrté za sebou.

sntv

Druhý hráč světového žebříčku Federer se na finále sezóny ATP vrátil po loňské odmlce, kdy jeho sérii čtrnácti startů ukončilo zranění kolene. Hned v prvním gamu získal švýcarský favorit jediný brejk zápasu a set už dopodával. Druhá sada dospěla do tie breaku, kterou devatenáctinásobný grandslamový šampión vyhrál 7:4.

Basilejský rodák Federer je rekordmanem Turnaje mistrů v počtu titulů (6), finálových účastí (10), startů (15) a vyhraných zápasů (53).

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8 miliónů dolarů):
Dvouhra:
Skupina Borise Beckera:
Federer (2-Švýc.) - Sock (8-USA) 6:4, 7:6 (7:4)
A. Zverev (3-Něm.) - Čilič (5-Chorv.) 6:4, 3:6, 6:4.
Čtyřhra:
Skupina Eltingha a Haarhuise:
Harrison, Venus (8-USA/N. Zél.) - Kontinen, Peers (2-Fin./Austr.) 6:4, 7:6 (10:8)
Herbert, Mahut (6-Fr.) - Rojer, Tecau (3-Niz./Rum.) 1:6, 7:6 (9:7), 10:8.