Federer - Sock 6:4, 7:6Federer zahájil Turnaj mistrů v Londýně vítězně. Raduje se i Zverev

Londýn

Švýcarský tenista Roger Federer zahájil v Londýně svoji patnáctou účast na Turnaji mistrů vítězstvím 6:4, 7:6 nad americkým debutantem Jackem Sockem. Šestatřicetiletý rekordman turnaje porazil o jedenáct let mladšího Američana i ve čtvrtém vzájemném utkání bez ztráty setu. V druhém nedělním duelu skupiny pojmenované po Borisi Beckerovi zvítězil další debutant Alexander Zverev z Německa nad Chorvatem Marinem Čiličem 6:4, 3:6 a 6:4. Dvacetiletý talent porazil Čiliče počtvrté za sebou.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Roger Federer začal Turnaj mistrů vítězstvím nad Jackem Sockem.Video: sntv

Druhý hráč světového žebříčku Federer se na finále sezóny ATP vrátil po loňské odmlce, kdy jeho sérii čtrnácti startů ukončilo zranění kolene. Hned v prvním gamu získal švýcarský favorit jediný brejk zápasu a set už dopodával. Druhá sada dospěla do tie breaku, kterou devatenáctinásobný grandslamový šampión vyhrál 7:4.

Basilejský rodák Federer je rekordmanem Turnaje mistrů v počtu titulů (6), finálových účastí (10), startů (15) a vyhraných zápasů (53).

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8 miliónů dolarů):
Dvouhra:
Skupina Borise Beckera:
Federer (2-Švýc.) - Sock (8-USA) 6:4, 7:6 (7:4)
A. Zverev (3-Něm.) - Čilič (5-Chorv.) 6:4, 3:6, 6:4.
Čtyřhra:
Skupina Eltingha a Haarhuise:
Harrison, Venus (8-USA/N. Zél.) - Kontinen, Peers (2-Fin./Austr.) 6:4, 7:6 (10:8)
Herbert, Mahut (6-Fr.) - Rojer, Tecau (3-Niz./Rum.) 1:6, 7:6 (9:7), 10:8.