Rubriky:

Tenis

Živě

Štěpánek bude tenisu chybět! Smeká Murrayho máma i premiér Sobotka

15. listopadu 2017 14:35 - Praha

S koncem profesionální kariéry Radka Štěpánka odchází i kus skvělé historie českého tenisu. Nepatřil sice do té nejužší smetánky typu Ivana Lendla či Martiny Navrátilové, ale na jeho výkony a svérázný styl hry i chování se bude mezi fanoušky nejen v České republice jistě dlouho vzpomínat.

 

Ondřej Deml, ČTK

Poté co dvojnásobný daviscupový šampión a bronzový olympijský medailista v úterý ohlásil konec kariéry, smekla před ním třeba i respektovaná trenérka a matka nedávné světové jedničky Judy Murrayová.

„Bude mi chybět tvůj osobitý a jedinečný styl hry a také tenisového oblečení," napsala Britka na twitter s narážkou na Štěpánkovy vlastenecké daviscupové úbory s obřím lvem na boku, které dříve Murryová označila za příšerné.

S poděkováním přispěchal i reprezentační parťák Tomáš Berdych, s nímž Štěpánek slavil nezapomenutelné dva triumfy v Davisově poháru za sebou.

„Díky za všechny skvělé vzpomínky. Dobrá práce," vzkázal aktuálně nejlepší český tenista.

Štěpánkovy zásluhy ocenil také premiér Bohuslav Sobotka. „Radek Štěpánek patří mezi nejlepší české tenisty v novodobé historii. Mrzí mě, že mu zdraví neumožní pokračovat v kariéře. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za skvělou reprezentaci Česka a popřát hodně úspěchů v dalším životě," popřál politik.

Poděkování přišlo také ze strany oficiálních míst Davis Cupu. Stránky tradiční soutěže mimo jiné připomínají, že Štěpánek jako jediný v historii vyhrál dvakrát za sebou rozhodující pátý zápas finále.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..