Tiafoe - Korda 4:6, 6:4, 6:2Kordův syn při debutu na ATP Tour v New Yorku prohrál

New York

Sedmnáctiletý Sebastian Korda, syn bývalé české tenisové jedničky Petra Kordy, svůj první zápas na okruhu ATP prohrál. Dva týdny po vítězství v soutěži juniorů na Australian Open podlehl na turnaji v New Yorku jinému mladému americkému hráči Francesi Tiafoemu po slibném začátku 6:4, 4:6 a 2:6.

Debut na profesionálním okruhu prožil Korda na Long Islandu, kde jeho otec v roce 1992 ovládl tehdejší turnaj po finálovém vítězství nad Ivanem Lendlem. "Ani jsme se o tom nebavili. Ale vím o každém turnaji, který vyhrál. Je to hodně výjimečné hrát tady na Long Islandu, kde zvítězil v roce 1992, zvlášť proti tak dobrému známému naší rodiny, jako je Ivan," uvedl rodák z floridského Bradentonu, kterého trénuje jeho otec, vítěz deseti turnajů ATP.

V New Yorku se Sebastian Korda, kterého triumf v Melbourne katapultoval do čela světového žebříčku juniorů, představil na divokou kartu. I když je v pořadí ATP až na 873. místě, dokázal první set proti 98. hráči světa Tiafoemu získat. Prohrával sice 1:3 a 2:4, ale pak soupeři dvakrát vzal podání. V druhém setu stačil dvacetiletému Američanovi k výhře jediný brejk, ve třetí sadě prolomil Kordovi podání dvakrát a po hodině a tři čtvrtě slavil postup.