Ve finále juniorského MS ve veslování je sedm českých lodí

11. srpna 2018 14:29 - Račice

Čeští juniorští veslaři se dnes ve velmi dobrém světle předvedli v semifinálových jízdách na mistrovství světa v Račicích. Pět ze šesti posádek, které bojovaly o postup do finále, dokázalo postoupit do nedělních bojů o medaile.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Z prvního místa v semifinále se posunuli mezi šest nejlepších Jan Vacek s Jakubem Kynclem na dvojskifu lehkých vah a obě párové čtyřky. Z postupu se tak radovali Marek Řehořek, Tomáš Šišma, Radim Hladík, Václav Baldrián i Eliška Podrazilová, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová a Josefína Lázničková.

Uspěla i čtyřka bez kormidelníka Dalibor Neděla, Marek Diblík, Vlastimil Dědek, Aleš Pospíšil, která byla druhá, a čtyřka s kormidelníkem Daniel Nosek, Albert Čekal, Tomáš Hujňák, Vojtěch Zmek, Roman Svoboda, jež dojela třetí.

Jako jediný dnes nedokázal postoupit skifař Gabriel Mahler, jehož tak čeká start v B finále a boj o sedmé místo.

Již v pátek do finále postoupila čtyřka s kormidelnicí Barbora Podrazilová, Natálie Chourová, Sarah Pechová, Ellen Michaeli, Lucie Nováková. Vzhledem k nízkému počtu přihlášených posádek měla od začátku jistotu boje o medaile osmiveslice juniorek, která bude na juniorském MS usilovat o třetí triumf pro české barvy v řadě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: