Skočili byste do vody z 27 metrů? Český odvážlivec se kvalifikoval na MS

11. listopadu 2018 11:59 - Abú Zabí

Michal Navrátil obsadil čtvrté místo na Světovém poháru v extrémních skocích do vody v Abú Zabí a kvalifikoval se na mistrovství světa do Koreje, kde bude v červenci obhajovat stříbrnou medaili. Vítězem dvoudenního závodu se stal britský favorit Gary Hunt a Světový pohár vyhrál potřetí za sebou.

 

Facebook Michala Navrátila

Třiatřicetiletý Navrátil se loni v Budapešti postaral o první českou medaili ze světového šampionátu v plaveckých sportech po 14 letech. Jednorázový Světový pohár organizuje mezinárodní federace FINA a je konkurencí Světové série, v níž byl Navrátil letos celkově čtvrtý.

Na věži vysoké 27 metrů V Abú Zabí byl český skokan po prvním dnu na pátém místě a díky posledním dvěma skokům se mezi 25 účastníky posunul těsně za medailisty. Těmi byli spolu s Huntem Rumun Constantin Popovici a Ukrajinec Oleksij Prygorov.

"Na třetí místo jsem tentokrát neměl, protože se mi nepovedl první skok. Ale postoupil jsem na mistrovství světa a to je super," uvedl Navrátil v tiskové zprávě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.