V Turíně se plavat nebude, závodníkům hrozily sankce

15. listopadu 2018 18:34 - Praha

Nová světová týmová soutěž v plavání, která se měla uskutečnit v prosinci v Turíně, byla zrušena. Italský plavecký svaz to vysvětlil hrozícími sankcemi od mezinárodní federace FINA, která by účastníkům závodů mohla až na dva roky zastavit činnost.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Chystaný turínský mítink byl považován za konkurenta Světového poháru, který pořádá FINA. Vedení světového plavání v červnu rozeslalo všem 209 členským federacím dopis, ve kterém je varovalo před spoluprací s neschválenými mezinárodními soutěžemi, mezi něž zařadilo i tu turínskou.

Nová soutěž s účastí osmi mezinárodních týmů chtěla přitáhnout diváky atraktivním formátem i startem hvězdných závodníků. Turín měl být zkušebním mítinkem, osud připravovaného seriálu s názvem Mezinárodní plavecká liga (ISL) je nyní nejasný.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.