Topinková obsadila při skifařském návratu do SP třetí místo

12. května 2019 12:21 - Plovdiv

Skifařka Miroslava Topinková obsadila třetí místo v úvodním závodě Světového poháru ve veslování v Plovdivu. Z vítězství se radovala Lisa Scheenaardová z Nizozemska, druhá skončila Číňanka Jan Ťiang.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pro osmatřicetiletou Topinkovou byl start v Bulharsku prvním závodem na skifu po návratu z mateřské dovolené. Olympijské vítězce z Londýna se v říjnu 2017 narodila dcera Adéla, k veslování se vrátila již loni, kdy ale usedla do párové čtyřky.

Letos se nejlepší česká veslařka všech dob vrátila na skif, na kterém se na mistrovství světa pokusí kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu 2020.

Start v Plovdivu byl pro Topinkovou testem před kontinentálním šampionátem, který se na přelomu května a června uskuteční v Lucernu. Česká reprezentantka v pátek vyhrála rozjížďku a postoupila přímo do finále.

V něm se po startu držela na druhém místě za Scheenaardovou, na metě 800 metrů se na chvilku dostala do čela, ale v polovině závodu už opět vedla Nizozemka. Topinkovou poté předjela i Jan Ťiang. Od vítězství nakonec jedinou českou reprezentantku, která se v Plovdivu představila, dělily více než čtyři sekundy.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.