Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Dostál i Fuksa pojedou na SP v Duisburgu finále na kilometru

31. května 2019 19:38 - Duisburg

Kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa postoupili na druhé akci Světového poháru v Duisburgu bez problémů do sobotního finále závodů na 1000 metrů. Oba na olympijské trati vyhráli rozjížďku i semifinále. Dostál byl navíc druhý v rozjížďce na deblkajaku s Radkem Šloufem. Stejně jako dvojici juniorských medailistů Vilém Kukačka, Jan Vorel je čeká v této rovněž olympijské disciplíně semifinále.

 

Ivana Roháčková

Kanoista Fuksa, stříbrný z předchozího Světového poháru v Poznani, se ve finále utká se silnou konkurencí včetně Němce Sebastiana Brendela, Brazilce Isaquiase Queiroze Dos Santose nebo Poláka Tomasze Kaczora. V Polsku bronzový kajakář Dostál se ve finále kilometru znovu utká s mistrem světa Fernandem Pimentou z Portugalska.

Kukačka s Vorlem si už během dopoledního programu zajistili semifinále i na poloviční trati, stejně jako další junioři Ondřej Mašek s Martinem Sobíškem. Kajakář Jan Štěrba vybojoval na pětistovce finále B.

Fuksa a deblkajak vybojovali na SP v Poznani druhá místa

Na kilometru se v béčku představí kajakářka Barbora Betlachová a kanoista Tomáš Janda. Ten zároveň společně s Filipem Dvořákem postoupil do semifinále na deblkanoi na pětistovce.

Kanoistka Jana Ježová postoupila na dvoustovce do sobotního semifinále, to ji čeká i na pětistovce na deblkanoi s Lenkou Jandovou.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.