Dostál i Fuksa pojedou na SP v Duisburgu finále na kilometru

31. května 2019 19:38 - Duisburg

Kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa postoupili na druhé akci Světového poháru v Duisburgu bez problémů do sobotního finále závodů na 1000 metrů. Oba na olympijské trati vyhráli rozjížďku i semifinále. Dostál byl navíc druhý v rozjížďce na deblkajaku s Radkem Šloufem. Stejně jako dvojici juniorských medailistů Vilém Kukačka, Jan Vorel je čeká v této rovněž olympijské disciplíně semifinále.

 

Ivana Roháčková

Kanoista Fuksa, stříbrný z předchozího Světového poháru v Poznani, se ve finále utká se silnou konkurencí včetně Němce Sebastiana Brendela, Brazilce Isaquiase Queiroze Dos Santose nebo Poláka Tomasze Kaczora. V Polsku bronzový kajakář Dostál se ve finále kilometru znovu utká s mistrem světa Fernandem Pimentou z Portugalska.

Kukačka s Vorlem si už během dopoledního programu zajistili semifinále i na poloviční trati, stejně jako další junioři Ondřej Mašek s Martinem Sobíškem. Kajakář Jan Štěrba vybojoval na pětistovce finále B.

Fuksa a deblkajak vybojovali na SP v Poznani druhá místa

Na kilometru se v béčku představí kajakářka Barbora Betlachová a kanoista Tomáš Janda. Ten zároveň společně s Filipem Dvořákem postoupil do semifinále na deblkanoi na pětistovce.

Kanoistka Jana Ježová postoupila na dvoustovce do sobotního semifinále, to ji čeká i na pětistovce na deblkanoi s Lenkou Jandovou.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.