Živě

Veslaři Synek, Topinková i dvojka "bez" postoupili do finále ME

1. června 2019 10:33 - Lucern
(Aktualizováno: 1. června 2019 16:11)

Skifaři Ondřej Synek, Miroslava Topinková a dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic postoupili do finále mistrovství Evropy ve veslování v Lucernu a v neděli budou ve Švýcarsku bojovat o medaile. Další dvě české posádky dnes na jezeře Rotsee tak úspěšné nebyly a v závěrečný den šampionátu je čeká start ve finále B.

 

Ivana Roháčková

Šestatřicetiletý Synek dnes musel zvládnout dvě jízdy. Nejprve dopoledne vyhrál čtvrtfinále, když dokázal porazit i Kjetila Borche z Norska, který jej loni jako jediný zdolal na mistrovství světa v Plovdivu. V semifinále poté dojel třetí, když nestačil na Němce Olivera Zeidlera a Sverriho Nielsena z Dánska.

Topinková, vracející se na skif po narození dcery, byla v rozjížďce druhá, v semifinále se ale prezentovala výborným výkonem a získala i skalp úřadující mistryně světa Sanity Puspureové z Irska. Dvojka "bez" Podrazil, Helešic do finále prošla ze třetího místa.

O postup do finále bojoval v Lucernu také dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil a skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová. Šimánek s Vraštilem byli v semifinále čtvrtí, Neuhortová v opravách třetí. Obě posádky tak obsadily první nepostupové místo.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.