Živě

Prskavec a Hilgertová museli na SP v Londýně do druhé kvalifikace

14. června 2019 19:49 - Londýn

Olympijský medailista Jiří Prskavec a čerstvá mistryně Evropy Amálie Hilgertová si vybojovali účast v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Londýně až v druhé kvalifikaci. Do víkendových semifinále postoupily ve všech čtyřech kategoriích kompletní trojice českých reprezentantů.

 

Martin Hladík, kanoe.cz

Vicemistr světa Prskavec je úřadujícím vítězem hodnocení SP kajakářů, ale první jízda na olympijském kanále z roku 2012 se mu nepovedla. Kvůli padesátisekundové penalizaci za neprojetí branky musel do opravy, kde si počínal suverénně. Šestadvacetiletý mělnický rodák druhou kvalifikační jízdu vyhrál s náskokem 2,5 sekundy a připojil se k Vavřinci Hradilkovi a mistru Evropy Vítu Přindišovi, kteří do závodu prošli už z úvodní jízdy.

Do druhé kvalifikace musela z českých favoritů také mistryně Evropy z Pau Hilgertová, ale i jednadvacetiletá kajakářka postoupila vcelku bezpečně. Opravu zajela bezchybně, zatímco v nepovedené úvodní jízdě si připsala šest trestných sekund. Kateřina Kudějová zajela čtvrtý čas, první pokus stačil i Veronice Vojtové a kanoistovi Lukáši Rohanovi. Opravu pak zvládli Tomáš Rak i Vojtěch Heger.

V kategorii kanoistek uspěla v první jízdě Tereza Fišerová, z druhé kvalifikace ji pak následovaly Kateřina Havlíčková a Eva Říhová.

V sobotu budou o první letošní body do SP bojovat kanoisté a kajakářky, v neděli kajakáři a kanoistky.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.