Rubriky:

Vodní sporty

Bývalý šéf maďarského plaveckého svazu Gyárfás byl obžalován z nájemné vraždy

30. července 2019 14:01 - Praha

Bývalý dlouholetý šéf maďarského plaveckého svazu a současný člen exekutivy mezinárodní federace FINA Tamás Gyárfás byl obžalován z nájemné vraždy. Podle vrchního státního zástupce si v roce 1998 objednal vraždu tehdejšího obchodního rivala, mediálního magnáta Jánose Fenyöho.

 

Profimedia.cz

Fenyö byl zastřelen zblízka několika kulkami ze samopalu během jízdy v limuzíně. Podle nových důkazů si jeho vraždu Gyárfás objednal, střelec si již odpykává doživotní trest. O Gyárfásově obžalobě dnes rozhodlo státní zastupitelství. Sedmdesátiletý funkcionář jakoukoli vinu odmítl.

Gyárfás vedl plavecký svaz v Maďarsku v letech 1993 až 2016. Rezignoval až na nátlak světové hvězdy Katinky Hosszúové a dalších tamních plavců krátce před mistrovstvím světa v Budapešti.

Podle Hosszúové a spol. vedl svaz autoritativním a neprůhledným způsobem a nezaslouženě si přivlastňoval úspěchy sportovců.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.