Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Lochte se na mistrovství USA vrátil k plavání rychlou polohovkou

1. srpna 2019 10:21 - Stanford

Šestinásobný olympijský vítěz Ryan Lochte má za sebou úspěšný návrat k plavání po čtrnáctiměsíčním trestu za nepovolenou infuzi, během kterého se mimo jiné léčil kvůli problémům s alkoholem. Na mistrovství USA ve Stanfordu v rozplavbách polohového závodu na 200 metrů zaplaval čas 1:57,88. Rychlejší letos byli jen tři Američané.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Na národním šampionátu by se Lochte měl ještě představit na tratích 100 metrů motýlek, 100 a 200 metrů znak a v polohovce na 400 metrů. Zatím se však nerozhodl, na které disciplíny se před olympiádou v roce 2020 zaměří.

"Neřeším to. Na prvním místě je pro mě rodina a až pak je plavání. Tady jsem chtěl hlavně zjistit, jak na tom jsem v porovnání s ostatními," citovala agentura AP čtyřiatřicetiletého Lochteho, který od olympijských her v Riu de Janeiro v roce 2016 neprožíval příjemné období.

Ulhaná hvězda se po vypršení trestu pokusí o další návrat. Nominuje se na páté olympijské hry?

Kvůli vymyšlené historce o přepadení během her v Brazílii si totiž dvanáctinásobný olympijský medailista a osmnáctinásobný mistr světa musel odpykat desetiměsíční trest. Loni v červnu pak Lochte dostal zákaz činnosti na 14 měsíců za nepovolenou infuzi.

Vynucenou přestávku mimo jiné využil k protialkoholní léčbě. "Moje žena byla těhotná a já jí musel pomoci. Potřeboval jsem změnu, tak jsem se na šest týdnů přihlásil," řekl plavec, jenž od té doby abstinuje a jedinou výjimkou bylo narození dcery, které oslavil sklenkou vína.

"Jsem rád, že jsem tam šel. Teď je ze mě lepší člověk," uvedl Lochte, který by se rád kvalifikoval na olympiádu v Tokiu a představil se tak na pátých hrách. "Je to můj velký cíl. Dostat se tam a být na stupních vítězů. Dostal jsem obrovskou chuť do plavání, které mě takhle naposledy bavilo na olympiádě v roce 2012," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.